СТБ не буде надавати фінансову підтримку переможцю нацвідбору на «Євробачення»

Про це сайту «Детектор медіа» повідомили у прес-службі СТБ.

Керівник телеканалу СТБ Володимир Бородянський сказав, що фінансова підтримка переможця національного відбору на «Євробачення» була додатковим бонусом, особистою ініціативою каналу СТБ, а не зобов'язаннями або умовами меморандуму з «UA: Першим».

«У 2015-му, підписуючи наш перший меморандум з UA: Перший, ми прийняли рішення, що в найближчі три роки хочемо надати переможцю Національного відбору ряд додаткових бонусів від СТБ. Те, що могло б не просто зацікавити артиста, а бути йому корисним і необхідним у підготовці до Євробачення. Було вирішено, що таким бонусом стане фінансова підтримка телеканалом СТБ представника України», – зазначив керівник каналу.

Пан Бородянський підкреслив, що фінансова підтримка не була умовою в меморандумі.  

«Це була виключно наша особиста ініціатива, а не умова в меморандумі або зобов'язання. Хочу зазначити, що ми не підписували з переможцями Нацвідбору ніяких договорів, згідно з якими вони якимось чином повинні були б відпрацьовувати нам ці гроші, і не укладали з ними ексклюзивних контрактів. Це була в чистому вигляді меценатська допомога. Однак основне завдання будь-якого комерційного телеканалу - виробництво. Ми, в першу чергу, хотіли зробити з Нацвідбору гучну музичну подію року, створити мегаплощадку, на якій професійні українські виконавці зможуть заявити про себе всій Європі. Адже за національними відборами уважно стежать глядачі всіх країн-учасниць Євробачення. І учасники відбору, так чи інакше, набувають нових прихильників у нас в країні і в інших країнах, навіть якщо не виграли сам відбір», – додав він.

За його словами, сьогодні артисти, виходячи на сцену нацвідбору, отримують набагато більше, ніж три роки тому.

«Ніхто не стане заперечувати, що нам це вдалося. За три роки Національний відбір став, без перебільшення, найважливішим музичною подією для українців, конкурсом національного масштабу. Відкрив чимало нових імен і допоміг інакше подивитися на вже популярних артистів. Виконавці, які починають свій шлях, отримують безліч позитивних оцінок і конкретний інтерес з боку продюсерів і меценатів. Ми переконані, що сьогодні артисти, виходячи на сцену Нацвідбору, отримують набагато більше, ніж три роки тому», – сказав він.

У зв’язку з цим,  СТБ планує повністю сконцентруватися на телевізійному виробництві.

«Нам є чим пишатися, і тепер наша головна задача – зберегти Національний відбір саме таким: майданчиком, який дає можливість на максимально якісному візуальному рівні представляти артистам свої пісні величезної аудиторії двох національних телеканалів. Тому, перепідписуючи меморандум з UA: Перший, ми переглянули умови з нашого боку і виключили меценатство. Ми хочемо продовжити нашу співпрацю, тепер уже повністю сконцентрувавшись на тому, що СТБ вміє робити краще за все – телевізійному виробництві. На створення подієвого, масштабного, якісного телевізійного проекту, за яким стежить вся країна», – сказав Володимир Бородянський.

Нагадаємо, телеканали «UA: Перший» і СТБ продовжили договір про співпрацю з проведення національного відбору на «Євробачення» та уклали трирічний меморандум (до 2021 року включно).

Робота над нацвідбором-2019 вже розпочалася. Музичним продюсеромзалишається Руслан Квінта. Ведучий прямих ефірів – Сергій Притула. Виробництвом нацвідбору займається Творче об'єднання Наталії Франчук (телеканал СТБ). Суддівський склад буде оголошено найближчим часом.

Прямі ефіри нацвідбору-2019 пройдуть 9, 16 і 23 лютого одночасно на телеканалах СТБ і «UA: Перший». В період проведення нацвідбору в ефірі СТБ традиційно виходитиме спецпроект «Небачене Євробачення» про закулісся наймасштабнішого конкурсу країни.

Як писав сайт «Детектор медіа», телеканали «UА:Перший» та СТБ у 2015 році досягли домовленості про партнерство на три роки у проведенні національного відбору учасника від України на «Євробачення». Перший спільний нацвідбір канали провели у 2016 році. СТБ взяв на себе проведення всеукраїнських кастингів, організацію півфіналів, постановки номерів всім учасникам фіналу відбору, проведення прямих ефірів. За умовами співпраці «UА:Перший» платив EBU за ліцензію та СТБ за організацію та проведення відборів. У свою чергу телеканал СТБ допомагав переможцю від України у підготовці до конкурсу, за потреби займався організацією промо-концертів та постановкою номеру на сцені «Євробачення».

У 2018 році телеканал СТБ разом із суспільним мовником «UA:Перший» вперше транслювали міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2018» у Лісабоні (Португалія).

64-й конкурс «Євробачення» відбудеться 14, 16 і 18 травня в Тель-Авів (Ізраїль).

comments powered by Disqus