Шуфрич покинув студію «Зворотного відліку» на «UA: Першому» у знак протесту

Шуфрич покинув студію «Зворотного відліку» на «UA: Першому» у знак протесту

12:06,
23 Лютого 2021
51298

Шуфрич покинув студію «Зворотного відліку» на «UA: Першому» у знак протесту

12:06,
23 Лютого 2021
51298
Шуфрич покинув студію «Зворотного відліку» на «UA: Першому» у знак протесту
Шуфрич покинув студію «Зворотного відліку» на «UA: Першому» у знак протесту
Він протестував проти того, що один з експертів не сприймав працівників телеканалів ZIK, NewsOne та «112 Україна» як журналістів.

22 лютого народний депутат від фракції «Опозиційної платформи – За життя», голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Нестор Шуфрич покинув студію «Зворотного відліку» на суспільному каналі «UA: Перший» у знак протесту проти образ на адресу журналістів телеканалів ZIK, NewsOne та «112 Україна».

Випуск суспільного-політичного токшоу «Зворотний відлік» був присвячений темі «Санкції проти Медведчука та як змінилась країна за 7 років після Майдану».

Експертами були співкоординатор «Руху опору капітуляції» Михайло Басараб, філософ, перекладач Олексій Панич, головний редактор «РБК-Україна» видання Сергій Щербина, громадський діяч та активіст Сергій Стерненко. Гостями були народний депутат ОПЗЖ Нестор Шуфрич, народний депутат фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко та Сергій Таран представляв «Європейську солідарність».

Під час прямого ефіру Михайло Басараб сказав, що «існує маса доказів того, що ці так звані телеканали – це не телеканали, і там працювали не журналісти, поширювали російські пропагандистські меседжі».

Ці слова обурили Нестора Шуфрича.

«Ще раз хтось працівників трьох телеканалів не буде сприймати як журналістів, я в знак протесту залишу цей канал. Прошу поважати журналістів, які працюють на трьох каналах», – сказав він.

На що Михайло Басараб відповів: «Я їх не поважаю і не ходив на ці телеканали».

Після цього Нестор Шуфрич попрощався і вийшов зі студії.

«До побачення! Я, як голова комітету з питань свободи слова, не можу слухати, як ображають ваших колег…»

Повний випуск:

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБОУ від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Воно передбачає запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіють ліцензіями телеканалів «групи Медведчука» — «112 Україна», NewsOne і ZIK. Санкції запроваджені на п’ять років.

Власник медіахолдингу «Новини» Тарас Козак назвав дії РНБО незаконними, а рішення про санкції актом цензури. У заяві каналів групи «Медведчука», що з’явилась на сайті «112 Україна», рішення РНБО називають «решением об уничтожении трех оппозиционных телеканалов» та «политической расправой над неугодными СМИ». Канали, йдеться в заяві, «намерены бороться за свое право вещать для украинцев, доносить правду до граждан и быть в эфире». Однак автори заяви не уточнили, про які методи боротьби йдеться.

Президент Володимир Зеленський та голова СБУ Іван Баканов вважають заборону каналів групи «Медведчука» боротьбою в інформаційній війні за правду та європейські цінності, а також кроком у боротьбі з російською гібридною агресією. Чому закриття каналів Медведчука — це не наступ на свободу слова читайте в матеріалі «Детектора медіа».

4 лютого перший заступник голови Національної ради з питань телерадіомовлення Валентин Коваль повідомив, що в усіх регіонах України провайдери вимкнули телеканали «112 Україна», ZIK і NewsOne — як на супутнику, так і в кабелі. Регулятор контролює виконання рішення РНБО, оскільки це зона відповідальності Нацради. Телеканали продовжують транслювати свої ефіри на YouTube. Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що направить до компанії запит з проханням заблокувати сторінки телеканалів.

5 лютого сайти телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK повідомили, що більше не можуть використовувати власні доменні імена. Вони відтепер доступні на резервних адресах zikua.tv, 112ua.tv и newsoneua.tv.

Верховний Суд 15 березня розгляне позов про скасування санкцій проти «каналів Медведчука».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду