Польська опозиція вимагає звільнення голови TVP

На думку представників опозиції, ця стрічка про події Другої Світової війни в окупованій Польщі, за їхніми словами, є «антипольською німецькою драмою, сповненою брехнею».

Перший епізод серіалу з трьох короткометражок «Наші матері, наші батьки», знятого німецьким громадським телеканалом ZDF, був показаний ввечері 17 червня 2013 на каналі TVP1. Фільм розповідає про долю п'ятьох молодих берлінців (один з яких єврей) з 1941 по 1945 роки.

«Це щось безпрецедентне, коли суспільне телебачення віщає програму, що містить брехню про наше минуле», – заявив очільник фракції консервативної партії «Право і справедливість» (пол. PiS) Маріуш Блащак.

Блащак назвав стрічку німецькою пропагандою і наполягав на тому, що голова TVP Юліуш Браун має залишити пост. Однак, ще задовго до цього інциденту, у березні 2013, Браун у спілкуванні зі своїм німецьким партнером з каналу ZDF висловлював невдоволення фільмом.

Згідно з поясненнями представників TVP, рішення все-таки показати серіал в Польщі було прийняте тому, що раніше «громадська думка ґрунтувалася на заявах журналістів і політиків, і люди не могли сформувати свою власну думку з цього питання».

Депутат від PiS Мачей Лопіньські прокоментував це так:

«Пояснення, що драма була випущена на екран, щоб поляки могли сформувати свою власну думку – це те ж саме, що і пояснення того, що суспільне телебачення має розпочати висвітлення змісту «Mein Kampf», щоб поляки могли сформувати свою думку».

Окрім того, коли раніше на початку 2013-го року серіал був показаний в Німеччині, посол Польщі в Берліні Єжи Марганьські висловлював обурення тим, як у фільмі зображено Армію Крайову (офіційна організація сил опору, яка визнала лондонський уряд у вигнанні) зокрема і поляків узагалі.

«Польська Армія Крайова і більшість поляків представлені як люди, що знаходяться під впливом антисемітизму, які майже не відрізняються від німецьких нацистів, одержимі жадібністю, яка змушує їх робити наймерзотніші вчинки», – написав посол у своєму листі протесту до каналу ZDF.

ZDF відповів, що у фільмі є й позитивні герої-поляки і наполягав на тому, що творці серіалу не намагалися применшити відповідальність Німеччини за військові злочини.

«В будь-якому випадку ані спотворення історичних фактів, ані применшення відповідальності Німеччині не було нашою метою», – заявили представники телеканалу, коли фільм був показаний на німецькому телебаченні.

Джерело: Newsbalt

comments powered by Disqus