Окружний адмінсуд відмовив Зурабу Аласанії у допуску до держтаємниці
Окружний адмінсуд відмовив Зурабу Аласанії у допуску до держтаємниці
Про це повідомила пресслужба суду на офіційному сайті.
Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом Зураба Аласанії до Служби безпеки України щодо оскарження скасування його допуску до державної таємниці.
Справа розглядалась судом в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
«В ході розгляду справи було встановлено, що Зурабі Аласанія дав згоду на обмеження прав відповідно до статті 29 Закону України «Про державну таємницю» та взяв на себе зобов`язання повідомляти про виникнення обставин, передбачених статтею 23 вищевказаного Закону, або інших обставин, що перешкоджають збереженню довіреної таємниці, а також про свій виїзд за кордон.
Як свідчать матеріали справи, у 2019 році Зурабі Аласанія виїжджав з межі України та не повідомляв про це посадову особу, яка надала йому доступ до державної таємниці, а також режимно-секретний орган за місцем зберігання його картки обліку. Відтак, позивачем було порушене зобов’язання щодо збереження державної таємниці, що у свою чергу є підставою для скасування доступу до неї згідно з пунктом 3 частини другої статті 23 Закону № 3855-XIІ. Доводи позивача про те, що сам факт неповідомлення про виїзд за кордон не міг створити передумови для розголошення чи витоку відомостей, що становлять державну таємницю, суд оцінив критично, оскільки, невиконання покладених Законом на таку особу обов’язків і є невжиттям заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці», – зазначає пресслужба суду.
У своєму рішенні суд відмовив Зурабу Аласанії у задоволенні позову.
Нагадаємо, 6 лютого 2020 допуск Зураба Аласанії до держтаємниці було скасовано. 1 червня 2020 року стало відомо, що він оскаржує це в суді.
У червні 2020 року Зураб Аласанія пояснив «Детектору суспільного мовлення», що жодної держтаємниці не міг розкрити. «За багато років роботи на керівних посадах спочатку в державній компанії, а тоді в Суспільному мовнику – жодної таємниці я не міг би розкрити, тому що жодної й не бачив, якщо йдеться не про комерційні, а саме про державні таємниці. Зрештою, в компанії є працівники, що мають такий допуск, і подано заявку на отримання доступу ще для двох людей, які є членами правління», – зазначив він.
Голова правління НСТУ пояснив тоді, чому йому важливо було оскаржити це скасування.
«Але. Сам факт позбавлення доступу за формальними ознаками (без жодного факту протиправного поводження з самою таємницею), лише за відсутністю запису в "Журналі виїздів за кордон" (до речі, в складі делегації України в Канаду за участю президента України), для голови правління Суспільного означає свавілля окремих посадових осіб у найважливішому безпековому органі в країні. Така можливість сама по собі становить небезпеку для будь-якого громадянина України», – додав пан Аласанія.
Фото: сайт corp.suspilne.media