Суспільне заявило, що Міносвіти не узгодило з ним телеуроки. Потім заяву змінили: телеуроки покажуть 30 квітня (ОНОВЛЕНО)

28 квітня Суспільне на своєму корпоративному сайті повідомило, що Міносвіти проанонсувало телеуроки для початкової школи без переговорів з НСТУ.

«Нам прикро, що на сайті Міністерства освіти та науки проанонсували початок трансляції на каналах Суспільного відеоуроків для школярів другого й третього класів. Маємо заявити, що це зробили без нашого відома, проведення будь-яких переговорів із Суспільним мовником, урахування програмування сіток мовлення каналів "UA: Перший", "UA: Культура" та інтересів різних сегментів аудиторії Суспільного», – зазначено у заяві НСТУ.

На Суспільному вирішили, що цього тижня в четвер, 30 квітня, суспільні канали все-таки покажуть відеоуроки для молодших класів через громадський резонанс.

«Водночас ми пропонуємо організаторам проєкту знайти інше стале рішення цього питання, залучивши до трансляції уроків для молодших школярів телеканали, які мають значно менше навантаження щодо освітнього мовлення на період карантину», – зазначили у НСТУ.

Пізніше текст заяви на сайті Суспільного змінили: з неї прибрали докори на адресу Міносвіти . Натомість зазначили, що Суспільний мовник транслює найбільшу кількість годин «Всеукраїнської школи онлайн» з-поміж усіх українських телеканалів, а тому пропонує організаторам проєкту залучити до трансляцій телеуроків для молодшої школи інших мовників.

За даними НСТУ, щотижня телеканали «UA: Перший» та «UA: Культура» транслюють по 22 уроки, а регіональні філії Суспільного — 20 уроків, що становить сукупно 32 години на тиждень для учнів старших класів. «Це значно перевищує обсяг трансляції телеуроків іншими телерадіоорганізаціями, що залучені до проєкту. "UA: Суспільне мовлення" транслює найбільше уроків і робитиме це й надалі», - йдеться в оновленому повідомленні.

Варто зазначити, що на сайті Міносвіти 28 квітня зранку опублікували розклад відеоуроків на 28 і 30 квітня, де зазначені суспільні канали. 28 квітня о 09:00 на «UA: Першому» та «UA: Культурі» транслювали серіал, який показують уже тривалий час.

Скріншот із сайту Мінсовіти

Сайт «Детектор суспільного мовлення» звернувся за коментарем у пресслужбу Міністерства освіти.

Водночас з кількох власних джерел «Детектору суспільного мовлення» стало відомо, що переговори з мовниками щодо трансляції телеуроків проводив Офіс президента України, який курує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн».

Нагадаємо, із 6 квітня щодня в будні з 10:00 телеканал «UA: Перший» показує уроки для 10 класу, а телеканал «UA: Культура» — для 9 класу. Також усі 24 регіональні телеканали Суспільного мовлення з 13 квітня показують уроки для 11 класу, аби на час карантину в Україні надати школярам доступ до дистанційної освіти.

Загалом, Суспільний мовник транслює найбільшу кількість годин «Всеукраїнської школи онлайн» з-поміж усіх українських телеканалів. Щотижня телеканали «UA: Перший» та «UA: Культура» транслюють по 22 уроки, а регіональні філії Суспільного — 20 уроків, що становить сукупно 32 години на тиждень для учнів старших класів. Це значно перевищує обсяг трансляції телеуроків іншими телерадіоорганізаціями, що залучені до проєкту.

comments powered by Disqus