Хорватія: журналісти вимагають професійного підходу в управлінні роботою суспільного мовника

2010 року був прийнятий новий закон щодо функціонування суспільного мовника HRT (Hrvatska Radiotelevizija), але він так і не працював повною мірою: насправді незалежна рада мовника, що призначає редакторів, не функціонувала, а її члени представляли інтереси різних політичних груп.

Політичний тиск, кадрові призначення за вказівкою уряду, закриття програм без пояснення причин, цензура та відсутність прозорості призвели до відкритого конфлікту між керівництвом суспільного мовника та журналістами.12 січня напередодні зустрічі з новим міністром культури та обговорення проблем хорватського телерадіомовлення журналісти, представники неурядових організацій підписали спільного листа із закликом до забезпечення урядом належних умов для роботи журналістів та відмови  від політичного тиску та цензури.

Одна з головних вимог – підвищення якості та прозорості роботи ради HRT. Громадськість ратує за те, щоб до ради обиралися професіонали – особи, обізнані в питаннях ЗМІ та роботі суспільного радіо і телебачення.

Джерело: HND

comments powered by Disqus