Кандидат у депутати від «Слуги народу» майже через рік після ефіру подав до суду на ведучу Суспільного Ольгу Сніцарчук

Кандидат у депутати від «Слуги народу» майже через рік після ефіру подав до суду на ведучу Суспільного Ольгу Сніцарчук

15:50,
22 Липня 2020
2874

Кандидат у депутати від «Слуги народу» майже через рік після ефіру подав до суду на ведучу Суспільного Ольгу Сніцарчук

15:50,
22 Липня 2020
2874
Кандидат у депутати від «Слуги народу» майже через рік після ефіру подав до суду на ведучу Суспільного Ольгу Сніцарчук
Кандидат у депутати від «Слуги народу» майже через рік після ефіру подав до суду на ведучу Суспільного Ольгу Сніцарчук
11 серпня Шевченківський районний суд міста Києва розглядатиме позов заступника голови ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», кандидата у народні депутати від партії «Слуга народу» Михайла Соколова проти ведучої Суспільного мовлення Ольги Сніцарчук.

Цю інформацію сайту «Детектор суспільного мовлення» підтвердила Ольга Сніцарчук.

Михайло Соколов балотувався під 99 номером у списку «Слуги народу», але покинув партію перед виборами у липні 2019 року. За словами тодішнього голови  «Слуги народу» Дмитра Разумкова, причиною стало те, що «він мав російське громадянство». Тепер Михайло Соколов через суд вимагає, аби Ольга Сніцарчук спростувала, що він був громадянином Росії.

Під час прямого етеру програми «Тема дня» на «UA: Першому», який відбувся 15 листопада 2019 року, ведуча запитала Михайла Соколова, де він народився. Той відповів, що в Санкт-Петербурзі. Після його коментаря Ольна Сніцарчук зробила підводку, що Михайло Соколов підтвердив, «що він народився в Росії, громадянин Росії».

Програма у цей день була присвячена продажу землі, Михайло Соколов коментував земельну реформу. У студії були народні депутати України Ярослав Юрчишин від «Голосу» і Сергій Швець від «Слуги народу».

«Торік восени якось проводила прямий етер про землю. Від агроустанови, яка бунтувала під радою, пообіцяли надати спікера – і цим спікером виявився якийсь майже ноунейм мен. Під час ефіру гість-депутат Yaroslav Yurchyshyn зробив великі очі і каже: так а це ж про українську землю зараз говорить громадянин Росії. Я перепитала того гостя на скайпі. Гість спростовував, хоча це був саме той недоСлуга народу, який балотувався, та не вибалотувався, оскільки в процесі балотування блогери Sergii Ivanov та Сергій Стерненко надали інформацію про те, що він – громадянин Росії. Тоді /літо-2019/ Слуги народу, в чиєму списку він йшов, звернулися до ЦВК і ЦВК позбавив громадянина можливості обиратися в українську Раду. Громадянин з'їв це – але коли в ефірі через декілька місяців я назвала його громадянином Росії, принагідно згадавши, що в Росії ринок землі відкритий, то він раптом образився і ще через деякий час почав погрожувати подати на мене в суд», – написала вона на своїй фейсбук-сторінці.   

Пані Сніцарчук зазначила, що вона перевіряла на російських держсайтах його дані – так само значаться дійсними його російські паспорти.

Вона нагадала, що скандал із цим російським громадянством у розпал передвиборчої парламентської кампанії був чималий. Крім блогерів (Сергій Стерненко, Сергій Іванов) про його російський паспорт повідомляли численні ЗМІ, в тому числі розслідування робила програма Схеми: корупція в деталях, що виходить на UA:Першому. 

(4.07.2019; таймкод 08.36)

Ольга Сніцарчук додала, що після оприлюднення даних російських діючих паспортів цього громадянина - партія Слуга Народу, за списками якої він йшов на вибори під номером 99, повідомила про перевірку цих даних. Внаслідок перевірки громадянин був виключений із списків партії та виборчого процесу.

Вона навела цитату тодішнього голови партії Дмитра Разумкова, який заявив наступне: «Наскільки я пам’ятаю, один з чотирьох вже покинув нашу партію. Мова йде про Михайла Соколова, який був 99 номером списку партії. Він мав російське громадянство. Це ті, хто йшов за списками», — сказав пан Разумков.

На питання, як вийшло, що від партії висувався кандидат із російським громадянством, Дмитро Разумков відповів:

«Він забув про це розповісти, розумієте. А в нас, на жаль, не завжди є доступ до цієї інформації. Тобто людина приходить і показує документи, які підтверджують громадянство України. Але він забув нагадати, що він ще паралельно залишається громадянином Російської Федерації. Раптово чи випадково це сталося, це питання, напевно, не до мене». /цитата з UA:Харків, Суспільне за 9.07.2019/.

Сам громадянин в інтерв'ю Цензор /липень-2019/ розповів, що перебуває на стадії виходу із громадянства Росії /"Я получил украинский паспорт в 2017 году и делаю все возможное, чтобы выйти из гражданства РФ"/. З чого випливає, що наявність українського громадянства не заперечує наявності російського громадянства.

«А ще досить дивно: громадянин не позивався ані до Слуг народу, ані до ЦВК, ані до інших ЗМІ. Чомусь він обрав позиватися до тих, хто лиш повторив уже загальновідому і перетрушену в усіх ЗМІ інформацію: на жаль, в тій історії я була геть не ньюзмейкером. Не знаю, чим завершиться ця дивна сторі в суді - суд запросив Суспільне на 11 серпня. Перед тим як іти в суд громадянин розсилав на канал вимогу, аби я зачитала в ефірі текст зі спростуванням його російського громадянства. звісно, я відмовилася, хоча були охочі, аби я на першу ж вимогу йшла щось спростувувати. та історія теж довга, дивна і місцями кумедна. я залишу її собі - але щиро подякую за підтримку Зураб Аласанія», – написала ведуча.

«Детектор суспільного мовлення» звернувся до Михайла Соколова по коментар.

Нагадаємо, із середини червня 2020 року на «UA: Першому» виходить марафон «Суспільна студія». У прямому ефірі його можна побачити щодня в будні з 12:00 до 15:00 та з 18:00 до 19:00 (разом із випусками новин). Ведучі — Дарія ГірнаІнна МосквінаОльга Сніцарчук та Роман Сухан.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду