На «UA: Першому» сьогодні вийде розслідування «Схем» про «Укрексімбанк»

На «UA: Першому» сьогодні вийде розслідування «Схем» про «Укрексімбанк»

22:44,
7 Жовтня 2021
1869

На «UA: Першому» сьогодні вийде розслідування «Схем» про «Укрексімбанк»

22:44,
7 Жовтня 2021
1869
На «UA: Першому» сьогодні вийде розслідування «Схем» про «Укрексімбанк»
На «UA: Першому» сьогодні вийде розслідування «Схем» про «Укрексімбанк»
У розслідування прозвучить, про що журналісти запитали Євгена Мецгера, тепер вже відстороненого голову державного банку.

7 жовтня о 23:00 на суспільному телеканалі «UA: Перший» вийде розслідування «Схем» про «Укрексімбанк», під час зйомок якого стався інцидент між журналістами «Схем» та охороною «Укрексімбанку».

Про це повідомила головред «Схем» Наталка Седлецька на своїй сторінці у фейсбуку.

«Щойно завершили запис та монтаж – розслідування «Схем» про «Укрексімбанк» вийде сьогодні. Це були шалені три дні – допити, впізнання, запити колег, посольств, правозахисних організацій. Реагування з боку банку – від звинувачення нас у незаконному отриманні банківської таємниці, до сьогоднішньої пресконференції Наглядової ради «Укрексіму» зі спробою публікації на випередження інформації з нашого розслідування», – зазначила вона.

За словами Наталі Седлецької, у «Схемах» розподілили задачі між усією командою, щоб була змога сконцентрувались на головному.

«Про що журналісти запитали Євгена Мецгера, тепер вже відстороненого голову державного банку? Дивіться на сторінці «Схем» у Фейсбук о 21-30. Або в ефірі телеканалу UA: Перший о 23:00», – анонсувала вона.

Нагадаємо, інцидент між журналістами «Схем» та охороною «Укрексімбанку» стався 4 жовтня в Києві у центральному офісу фінустанови.

Знімальна група записувала інтерв'ю з головою банку Євгеном Мецгером, однак після одного із запитань він наказав працівникам фінустанови забрати в журналістів камери та стерти матеріал. Знімальну групу близько години не випускали з приміщення, розмови з працівниками установи під час подій вдалося зафіксувати на аудіо.

Пізніше «Укрексімбанк» оприлюднив власну версію подій. У пресслужбі фінустанови заявили, що 16 вересня отримали від «Радіо Свобода» запит щодо інтерв'ю з головою правління банку «згідно з переліком питань у запиті», після чого було узгоджена зустріч на 4 жовтня.

Пресслужба банку стверджувала, що під час інтерв’ю журналіст Кирило Овсяний поставив низку питань, які становлять банківську таємницю та нібито «висловив припущення щодо допущених банком порушень у рамках відповідних правовідносин».

Як стверджували у банку, подальша розмова відбувалася у форматі «офрекорд», після чого журналіст з оператором нібито без будь-якого перешкоджання залишили приміщення банку, з усією записуючою та освітлювальною технікою.

Однак редакції програми «Схеми» вдалося відновити знищений відеозапис на картці пам’яті з камери, яку забрали охоронці банку. На семихвилинному відео можна побачити, як після чергового запитання журналіста Овсяного голова «Укрексімбанку» Мецгер спочатку відмовляється далі розмовляти, а потім звертається до охоронця з наказом «выруби его».  

Охорона банку скрутила оператора Мазура та силоміць забрала в нього знімальну техніку. Близько години журналісти були змушені перебувати у банку, їх випустили з приміщення лише після того, як охорона переконалась, що змогла «видалити» записи з кінокамери.

Із заявами на підтримку журналістів виступили посольство США та Рада зі свободи слова при президентові України, а також Незалежна медійна рада та ГО «Детектор медіа».

Офіс президента засудив поведінку співробітників фінустанови та заявив, що голову «Укрексімбанку» Мецгера потрібно відсторонити від посади на час перевірки інциденту.

Поліція відкрила провадження за фактом перешкоджання журналістам.

6 жовтня Наглядова рада «Укрексімбанку» відсторонила Мецгера на час проведення внутрішнього розслідування нападу на знімальну групу «Схем» та принесла «щирі вибачення» журналістам. Тимчасовим виконувачем обов’язків голови правління фінустанови став Сергій Єрмаков. 

Сам Мецгер попросив вибачення через інцидент із нападом на знімальну групу «Схем» у формі листа.

7 жовтня правоохоронці вручили підозри Євгену Мецгеру та директору департаменту інформаційної політики банку Володимиру Пікалову.

Фото: Івана Любиша-Кірдея

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду