Трамвай, що виїжджає з вранішнього туману, будівництво над Дніпром, порожній басейн – такі історії розповідають міжпрограмні ролики на Суспільному мовнику. "Маленькі кінофайли життя" були зняті без акторів, за участі пересічних людей, яких зустріла команда протягом трьох знімальних днів. Детальніше про роботу над цими роликами "ВідеоТеЦі" розповів розробник бренду Суспільного мовлення Дмитро Зоц.
«Ми просто пішли на вулицю, взяли якісну кінотехніку і зняли історії людей, де без слів, через кілька картинок ви відчуваєте – це ви. Ви могли бути на тій же вулиці, де ми знімали, скажімо, дівчину на Подолі», - розповідає Дмитро Зоц.
В Національній телекомпанії України немає апаратури, яка б дозволила зняти "кінокартинку", тому команда орендувала потрібну техніку на три дні, протягом яких зняла 9 сюжетів. Рада Європи виділить кошти на продовження цих зйомок ще у 12 містах України. Герої презентованих роликів нічого не говорять, але в планах творців є двохвилинні сюжети із синхронами.
«Це не документалка, не художнє, це просто відчуття життя», - додає розробник.
«Маленькі кінофайли життя» були показані 7 квітня у «Мистецькому арсеналі» під час презентації Суспільного мовника. Всі 9 роликів можна подивитись на youtube-каналі Суспільного.
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.
Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.
Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена