ВВС оприлюднила аналіз власного висвітлення подій «Арабської весни»

Цей документ покликаний узагальнити результати інформаційної діяльності мовника в контексті подій «Арабської весни». Зауважимо, що весь цей час, тобто ще з кінця 2010 року, ВВС була одним з тих небагатьох європейських мовників, які висвітлювали ці події майже в повному обсязі.

Однак у звіті BBC Trust міститься і багато критики. Зокрема вона стосується вживання у репортажах мовника слова «режим». На думку членів правління ВВС, часто воно може мати оціночне судження там, де від нього варто було б відмовитися. Йдеться, наприклад, про те, що коли слово «режим» фігурує в сюжеті про владу, яка стикається з повстаннями населення, воно може нав’язувати певне негативне ставлення до цієї влади.

Наступним аспектом критики стала демонстрація в ефірах ВВС відео та фотографій з мобільних телефонів. На думку BBC Trust, проблема полягає у тому, що часто авторство а, відповідно, і правдивість кадрів неможливо перевірити або підтвердити. Це, в свою чергу, може підірвати довіру аудиторії до мовника.

Крім того, управління зробило декілька зауваженнь щодо самого стилю подачі інформації ВВС. Так, корпорації порадили більш широко висвітлювати наслідки конкретних подій та робити хоча б недалекий дискурс в передумови конфліктів.

ВВС також слід було б зробити сюжети серії «Арабської весни» більш універсальними, з тлумаченнями та повтореннями того, що вже було продемонстровано. Все це варто робити для того, щоб залучити більше глядачів, які недостатньо проінформовані в темі.

На даний момент покриття ВВС подій, пов’язаних з «Арабською весною», припинено. Це рішення базується на незалежних звітах Едварда Мортимера (Edward Mortimer), експерта у питаннях Близького Сходу та колишнього директора з комунікацій ООН. Але ВВС зауважує, що у разі активізації конфліктів, ВВС обов’язково висвітлюватиме їх.

Джерело: The Hollywood Reporter

comments powered by Disqus