Всесвітня служба BBC: 80 років в ефірі

29 лютого з нагоди ювілею ВВС провела першу редакційну нараду на чолі з Олексієм Сологубенко, в якій за допомогою соціальних мереж змогли взяти участь слухачі. Редактори запрошували відправляти свої коментарі в Twitter за допомогою хештегу #bbcws80, а також на сторінку ВВС у Facebook, беручи таким чином участь у формуванні інформаційної картини дня.

Всесвітня служба BBC, а точніше її попередниця – Імперська служба, вперше вийшла в ефір у 1932 році. На шостий день після відкриття радіостанції король Георг V у прямому ефірі виступив з різдвяним зверненням до нації.За 80 років існування в ефірі Всесвітньої служби ВВС були практично всі світові лідери, помітні політики, знамениті актори, вчені, відомі журналісти та експерти. До кінця 1940 року Всесвітня служба вела мовлення вже 34 мовами.
 

Всесвітня служба ВВС фінансується Міністерством закордонних справ Великої Британії. У жовтні 2010 року британський уряд оголосив про масштабні скорочення державних витрат. Як наслідок бюджет ВВС був зменшений на 16%.

Крім того, було ухвалено, що з 2014 року Всесвітня служба ВВС  також фінансуватиметься за рахунок телевізійного збору.

У 2011-му в рамках скорочення бюджету Всесвітньої служби ВВС зникли Сербська, Албанська та Македонська служби, було закрито редакції, що випускали програми для Карибського регіону англійською мовою та португальською – для Африки. Українська служба ВВС також припинила радіомовлення і повністю перейшла в інтернет.


Джерело: ВВС 

comments powered by Disqus