«UA: Перший» запускає документальне реаліті-шоу «Шахтарська зміна» про українських гірників у Польщі

suspilne.media

Глядач спотерігатиме за пригодами шахтарів та дізнається, чи є життя після шахти і чи справді існує різниця між українцями з Донбасу та з Львівщини, повідомляє  сайт «UA: Суспільне мовлення».

Генеральний продюсер суспільно-політичного напряму Суспільного мовлення Андрій Сайчук сказав, що «Шахтарська зміна» – це скоріше документальний серіал, аніж реаліті, бо є реальні історії із життя двох реальних людей.

«Тут немає якогось спеціального монтажу та вигаданих ситуацій. Проте, все ж таки, присутні елементи реаліті-шоу, оскільки умови створені штучно, героїв вихопили з їхнього звичного середовища і закинули в якісь певні ігрові ситуації. Насправді у подібному жанрі мало хто працював, особливо на українському телебаченні», – зазначив він.

Проект розповідає про двох українських шахтарів: Ігоря з Львівщини та Сергія з Донецької області. Обидва герої працюють на державних шахтах і ледве можуть прогодувати сім’ю. Зарплати часто затримують. Умови праці дуже складні. А шахти – завжди під загрозою закриття. Кожен наступний день у житті героїв схожий на попередній. Але одного дня все змінюється: вони їдуть у польську Сілезію – переймати досвід у польських гірників, які покинули шахти та мають власний бізнес, повідомили у НСТУ.

На каналі вирішили не дублювати російськомовного героя проекту.

«Так склалося, що у нас є україномовний Ігор і російськомовний Сергій. Це документальне реаліті, і наш реальний шахтар говорить російською мовою. Ми нічого не можемо з цим зробити, адже це типовий випадок: в Україні живуть такі люди, які розмовляють російською»,– пояснив Андрій Сайчук. 

Нагадаємо, на «UA: Першому» з 1 вересня виходить реаліті-шоу «Відкривай Україну з Суспільним». На телеканалі планують показати два сезони «Відкривай Україну з Суспільним». У першому вийшло п’ять повних і 12 міні-серій, де глядачі побачили, як талановиті діти вчаться працювати в команді, розвивати критичне мислення, втілювати у життя корисні ідеї та йти до своєї мети. Другий сезон команда НСТУ знімає закордоном, а далі планує відстежити діяльність учасників освітнього проекту в Україні.

comments powered by Disqus