Три суспільні телеканали та «Українське радіо» транслюватимуть наживо церемонію інтронізації митрополита Епіфанія

Про це йдеться на сайті Суспільного мовника.

На «UA: Першому» трансляція розпочнеться о 09: 30, на «UA: Культура», «UA: Крим» і радіостанціях – о 9:00. Після церемонії у студії відбудеться обговорення найважливіших моментів церемонії з ведучим «Українського радіо» Романом Колядою, яку покажуть на трьох телеканалах, повідомили у компанії.

В студії «Українського радіо» подію коментуватиме ведуча програми «Ранковий формат» Тетяна Дем’яненко, а в ефірі радіо «Культура» ведучі Марина Люта та Олександр Ковальов обговорюватимуть цю тему з релігієзнавцем і кандидатом філософських наук Русланом Халіковим.

Інтронізації (лат. Inthronizatio - внесення на трон) – церемонія сходження на престол та урочисте богослужіння, коли відбувається зведення новообраного предстоятеля церкви. «Інтронізація митрополита Епіфанія – це останній формальний акт, який довершує процес об’єднання та усталення єдиної помісної Української православної церкви»,  сказав архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Євстратій (Зоря) (сайт УНІАН). 

Нагадаємо, 15 грудня  суспільні  телеканали «UA: Перший» та «UA:Крим» і частково «UA: Культура», а також «Українське радіо» висвітлюють заходи, присвячені об’єднавчому собору українських православних церков, який проходить у Софійському соборі в Києві. Об’єднавчий собор усіх православних церков України розпочався зранку 15 грудня в Софії Київській. Церковні ієрархи створили незалежну українську православну церкву та обрати її предстоятеля митрополита Епіфанія.

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін і міністр культури Євген Нищук вели урочисті заходи з концертом та мітингом на Софійській площі, де зібралися люди зі всієї України в очікуванні рішення Всеукраїнського православного об'єднавчого Собору православних церков.

6 січня відбулася церемонія передачі Томосу в Стамбулі, яку наживо транслювали суспільні телеканали.

comments powered by Disqus