Суспільний мовник PBS звинувачують у догоджанні меценату

Фінансування корпорації PBS традиційно відбувається за змішаною системою. Проте федеральний уряд здійснює фінансування мовника тільки на 12%. Інші кошти надає реклама, абонентська плата та внески заможних меценатів, які мають можливість пожертвувати значні суми на розвиток мовника.

Проте часто стається так, що меценати, даючи гроші мовнику, переслідують власні інтереси. Крім того, частково фінансуючи корпорацію, вони не хочуть, аби на її каналах їх показували в негативному світлі. Так мережа суспільного мовлення за своїми стандартами має створювати контент, “який виховує, повідомляє і надихає”, аж доти, доки він не ображає почуття меценатів, які тримають його фінансують. Навіть якщо такий крок означає введення певної цензури.  

Саме така ситуація трапилася з двома фільмами WNET “Громадянин Кох” (Citizen Koch) та “Парк-авеню: гроші, влада і американська мрія” (Park Avenue: Money, Power, and the American Dream). У них розповідалося про діяльність Девіда Коха, філантропа і політичного діяча, який інвестує нафтопереробні заводи, заводи добрив, волокон і полімерів, ліси і споживчі товари та має широкі зв’язки із владою.

Після виходу фільмів Девід Кох відмовився робити запланований доброчинний внесок “семизначної суми” на рахунок корпорації суспільного мовлення. Відповідно, було прийняте рішення якось виправити ситуацію.

Творцям же фільмів, які підписували договір із незалежною корпорацію суспільного мовлення та намагалися бути якомога більш об’єктивними, пояснили, що стрічки призвели до негативних наслідків. Щоб їх пом’якшити, перший фільм зняли з ефіру, а з другого попросили виключити сюжетну лінію Коха. 

Джерело: LA Observed

comments powered by Disqus