Розпочалася медіакампанія за збереження лондонського офісу RTÉ

Як повідомлялося раніше, у зв’язку з браком коштів офіс ірландського суспільного мовника Raidió Teilifís Éireann (RTÉ), найбільшої незалежної телерадіокомпанії в країні, планувалося ліквідувати.

Такі заходи є цілком виправданими, зважаючи на те, що збитки корпорації у 2011 році склали €17 млн. Причиною фінансових проблем стало зниження доходів від реклами та трансляції програм комерційного характеру на €240 млн у 2008 році та €168 млн – у 2011-му. Натомість щорічно компанія витрачає близько €800 тис. на заробітну плату персоналу, який працює в Лондоні.

Однак у членів Спілки є побоювання, що закриття офісу може призвести до великої кількості звільнень серед журналістів.  А це в свою чергу матиме негативні наслідки.

За збереження лондонського відділення виступає і парламент Великої Британії. Влада наголошує, що для ірландської національної меншини мовник є необхідним джерелом інформації про рідну країну та посередником, через нього кожен з її членів може долучатися до суспільного життя Ірландії.

Експерти також зауважують, що від існування лондонського офісу певною мірою залежить і майбутнє англо-ірландських відносин. Адже інформаційна взаємодія, яку він забезпечує, має дуже великі масштаби.

Генеральний секретар Національної спілки журналістів Великої Британії та Ірландії Мішель Стеністріт (Michelle Stanistreet) коментує ситуацію так: «Між двома країнами існують тісні зв’язки, для збереження яких ми (журналісти) повинні забезпечувати високу якість новин. Тому зараз Спілка готує перелік рекомендацій для RTÉ, які допомогли б уникнути закриття лондонського відділення. Нашими пріоритетами є збереження робочих місць та підвищення якості суспільного мовлення».

Варто зауважити, що ліквідація офісу в Лондоні має стати лише частиною більш масштабної програми реорганізації суспільного мовника RTÉ.

Джерело: Press Gazette

comments powered by Disqus