Рейтинги НСТУ будуть вимірювати за Nielsen і через соцопитування – Аласанія

Про це він сказав 11 квітня під час програми «Лівий берег» з Сонею Кошкіною на 24 каналі.

«Мене не влаштовують виміри рейтингів, які є в нашій країні. Глобально у нас один вимірювач рейтингів – рейтинг Нільсена, і цей факт вже бентежить», – сказав він.

За словами пана Аласанії, він хоче проводити стандартне соціологічне вимірювання рейтингів, тільки у формі опитування, коли вимірка становить 1200 осіб і більше. Планує проводити їх на регулярній основі і зробити з цього власну службу, яка би вимірювала рейтинги винятково для всіх каналів НСТУ.

«Я не знаю, як з цим виходити на ринок. Я не хочу міняти ринок. Від Нільсена ми відмовлятися не будемо до тих пір, поки є реклама. А вона, до речі, скоро може щезнути. Маю на увазі про зменшення реклами з кожним роком на 2% згідно з законом. Ми будемо вимірювати рейтинги і так, і так. Давайте поміряємо інакше, по-перше, емоції, по-друге, довіра. Я хочу сказати, як не дивно, рівень довіри до новин «UA: Першого» дуже високий, до 47 %. Інша справа, якщо вас дивляться 2 %, то ці 47 % невелика кількість населення», – пояснив Зураб Аласанія.

Він додав, що більша частина аудиторії НСТУ не живе у великих містах, а рейтинги міряють по великих містах, оскільки там є гроші.

Пан Аласанія розповів, що раніше намагався проводити альтернативне вимірювання рейтингів за кошти Ради Європи.

«Вона рада спонсорувати і давати дотацію на такі експерименти. Тим паче, вони давно пройшли такі експерименти, голландці мають точно дві таких служби  Нільсена та соцопитування. Спробуємо!», –  пояснив він.

На думку пана Аласанії, після його звільнення з посади гендиректора НТКУ рейтинги «UA: Першого» залишилися на тому ж рівні.

«Канал пустився у всі тяжкі за 5 місяців. Там появилися ті самі концерти, які були вигнані звідти. Це не залежить від тимчасово виконуючої обов’язки голови правління НСТУ», – додав він.

Зазначимо, «UA:Перший» на початку 2017 року проводив вимірювання рейтингів. За словами тимчасово виконуючої обов’язки голови правління НСТУ Ганни Бичокрейтинги дещо виросли за останні місяці, в середньому на 4-6%.

Нагадаємо, 10 квітня під час конкурсу на голову правління Зураб Аласанія сказав, що «про рейтинги ніхто не забуде». Три людини в правлінні будуть займатися виключно контентом: Роман Вінтонів (відповідатиме за суспільно-політичний напрям, а саме сатиру), Саша Кольцова відповідатиме за розважальний напрям контенту) та Юрій Макаров (відповідальний за просвітницький напрям). Водночас НСТУ буде розробляти інший механізм вимірювання рейтингів - через соцопитування.

До 18 квітня голова Наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва має підписати із Зурабом Аласанією контракт. Тоді він має представити на затвердження Наглядовій раді шість членів правління. А вже після 15 травня, коли НСТУ проведе «Євробачення-2017» Зураб Аласанія з командою розпочне роботу на Суспільному мовленні. 

comments powered by Disqus