Португалія може відмовитися від суспільного мовлення

Сьогодні в Португалії діє два канали СМ: RTP та RTP2. Однак, проаналізувавши можливі моделі функціонування суспільного телебачення в майбутньому, влада Португалії дійшла висновку, що жодна з них не є фінансово доцільною.

Тому політики вирішили зекономити щонайменше €240 млн, які щорічно йшли на утримання телекомпанії RTP (Rádio e Televisão de Portugal), віддавши її у приватні руки. А канал RTP2, який сьогодні менш спрямований на мейнстрім та пропонує інтелектуальний контент, в рамках такої реорганізації взагалі може бути ліквідовано.

Фото: Sic Noticas

У свою чергу, помічник прем’єр-міністра Португалії Мігель Рельвас (Miguel Relvas) повідомив, що приватизацію планують зробити поступовою. Для початку держава підпише концесію з приватними мовниками строком від 15 до 25 років. Згідно з її умовами канали суспільного мовлення залишаться у державній власності, проте керувати ними уряд не зможе.

З іншого боку, деякі експерти зауважують, що приватизація суспільних мовників буде незаконною та суперечитиме положенням конституції країни.

Уряд ще не прийняв остаточного рішення з приводу майбутнього суспільного ТБ в країні. Однак, якщо один з каналів суспільного мовлення буде приватизовано, а інший ліквідують, населення Португалії матиме безкоштовний доступ тільки до двох каналів SIC та TVI, які вже є приватними. 

Джерело: Broadband TV News

comments powered by Disqus