Олександр Харебін звернувся до Комітету свободи слова щодо «Укртелефільму»

фото - прес-служба "UA: Першого"

Пан Харебін розповів сайту «Суспільне мовлення», що очікує від депутатів втручання в ситуацію та сприяння створенню слідчої комісії стосовно керівництва «Укртелефільма», які своїми діями блокують створення Суспільного мовника.  

«Ми очікуємо, що депутати піднімуть це питання на вищий рівень, можливо, і до рівня Верховної Ради. Я вважаю, що це питання Комітету в тому числі, адже ми маємо справу з державним підприємством, яке вийшло з-під контролю держави  і заважає створенню Суспільного мовника. У нас було 2 або 3 суди, і судова гілка влади не стає на користь держави, а виносить рішення, які не допомагають, а навпаки, блокують рух до наступного етапу створення суспільного», - наголосив пан Харебін. 

10 лютого відбулось судове засідання щодо керівництва «Укртелефільму». Олександр Харебін розповів, що рішення суду лише частково задовольнило вимоги НТКУ. Зокрема, суд не надав доступу до всіх документи, які потрібні для передавального акту. Таким чином гальмується процес створення Суспільного.

Нагадаємо, студія «Укртелефільм» має увійти до складу майбутнього Суспільного мовника – публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (ПАТ «НСТУ»). У процесі реорганізації, ДП «УСТФ “Укртелефільм”» має бути перетворена на Філію Національної телекомпанії України «Студія Укртелефільм» (згодом НТКУ з усіма філіями буде перетворена на НСТУ). Філію НТКУ «Студія Укртелефільм» уже створено, її очолив Сергій Абрамов. Водночас ДП «УСТФ “Укртелефільм”» досі не ліквідовано.

30 листопада колишнє керівництво студії «Укртелефільм» відмовилося передати справи, документи та печатку студії новопризначеному голові комісії з реорганізації ДП «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» Олені Любченко.

Попередній склад комісії з реорганізації студії «Укртелефільм» на чолі з колишнім в. о. директора студії Віктором Петренком не здійснив жодних дій щодо припинення підприємства. Тому 10 листопада Держкомтелерадіо своїм наказом затвердив комісію з реорганізації в новому складі, керівником якої було затверджено керівника юридичного управління НТКУ Олену Любченко. 25 листопада Держкомтелерадіо наказав попередньому голові комісії з реорганізації Віктору Петренку до 30 листопада передати Олені Любченко справи, зокрема й правоустановчі, звітні, інші документи, судові та особисті справи, договори, печатку та штампи державного підприємства.

30 листопада відбулася чергова зустріч колективу студії «Укртелефільм» з представниками НТКУ і Держкомтелерадіо, на якій колектив був ознайомлений зі штатним розкладом Філії НТКУ «Студія Укртелефільм», було представлено нового голову комісії з реорганізації, розтлумачено права та обов’язки співробітників і керівників студії, а також запропоновано керівництву студії виконати вимоги про передачу справ, документів та печатки студії новопризначеному голові комісії.

Колишнє керівництво студії відмовилося виконувати вимоги представників Держкомтелерадіо й НТКУ. Керівником комісії з реорганізації «Укртелефільму» і представником НТКУ було викликано наряд поліції та слідчої групи, котрі зафіксували факт правопорушення з боку колишнього керівництва студії та їхнього перешкоджання здійсненню законної діяльності керівника комісії з реорганізації.

comments powered by Disqus