Олег Наливайко підписав зміни до Статуту НТКУ

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко 7 жовтня підписав зміни до Статуту НТКУ, відповідно до яких Національна телекомпанія переходить зі сфери управління Кабінету Міністрів у сферу управління Держкомтелерадіо. Цю інформацію «Телекритиці» підтвердив особисто пан Наливайко.

У коментарі «Телекритиці» перший заступник генерального директора НТКУ Олександр Харебін зазначив, що до оновленого статуту внесено три кардинальні правки: передача НТКУ у сферу відання Держкомтелерадіо, надання можливості радіо- та регіонального мовлення.

«До Статуту НТКУ були внесені три ключові зміни. Перше, основна зміна, це формалізація факту передачі НТКУ зі сфери управління Кабінету Міністрів України Державному комітету телебачення і радіомовлення, що, нагадаю, значно прискорило процес прийняття рішень та погоджень на етапі створення Суспільного мовника. Друга, найважливіша зміна, – це надана новим Статутом можливість НТКУ здійснювати діяльність у сфері радіомовлення, оскільки раніше НТКУ могло здійснювати тільки телевізійне мовлення. Ця зміна дозволить запустити процес приєднання Національної радіокомпанії України до НТКУ. Крім того, новий Статут надав НТКУ можливість не тільки національного, але й регіонального телерадіомовлення, що дозволяє ввести в правове поле майбутню передачу НТКУ, і як правонаступнику - НСТУ, регіональних ліцензій від обласних ТРК. Також було внесено низку технічних правок, які привели Статут НТКУ у відповідність з новими положеннями Господарського кодексу і закону про господарські товариства», –сказав Олександр Харебін.

Оскільки НТКУ перейшло у сферу управління Держкомтелерадіо, то змінилася також норма про призначення та звільнення керівника НТКУ. Якщо раніше це робив Кабмін, то тепер відповідно до ст.7.1 нового статуту «Керівництво діяльністю НТКУ здійснює її генеральний директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Уповноваженим органом управління в установленому законодавством порядку за погодженням з Кабінетом Міністрів України».

Фото: yak-prosto.com

comments powered by Disqus