На НСТУ можуть чекати санкції за незабезпечення участі в «Євробаченні-2017» конкурсантки від Росії – Аласанія

Про це Зураб Аласанія написав у Facebook, перебуваючи у Дубліні на Генасамблеї Європейської спілки мовників.

«Ранок почався з не дуже приємних новин для UA:PBC. Схоже, на нас таки чекають санкції за "незабезпечення участі в Євробаченні 2017 учасниці від РФ Юлії Самойлової". І в мене є великий сумнів, що держава в обличчі СБУ захоче розділити з UA:PBC цю колізію», – написав Зураб Аласанія.

За його словами, сьогоднішня ситуація зводиться до того, щоб через тиск з боку Європейської спілки мовників та Euronews Суспільного мовлення в Україні не було.

«А "Європейська спілка мовників" просто стає в чергу разом із РФ (яка теж, за нашою інформацією, готує свій окремий позов, наказуючи UA:PBC з політичних причин), Евроньюз, який протягує лапки за боргами імені азарова, і багатьма іншими бажаючими придушити в колисці ледь народженого Суспільного мовника України», – додав він.

Нагадаємо, 4 травня 2017 року голова оргкомітету «Євробачення» Франк-Дітер Фрайлінг сказав, що допускає введення санкцій проти Росії і України за порушення статуту конкурсу. Це може бути штраф або заборона участі країн у конкурсі до трьох років. 

СБУ заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки через те, що вона нелегально в'їхала в Крим, оминувши український контрольно-пропускний пункт. 

Додамо, у банку Женеви заморозили 15 млн євро гарантій за проведення «Євробачення-2017». Причина – триває судова справа між НТКУ та четвертою стороною, в листі фігурує сума, співмірна із боргом перед Euronews.

19 квітня 2017 року НСТУ, яка є правонаступником  НТКУ, програла в апеляції справу за позовом французької корпорації Euronews SA про стягнення заборгованості за ліцензійною угодою від 21 жовтня 2010 року в розмірі 10 млн 591 тис. 224 євро, що еквівалентно 251 млн 76 тис. 179 грн. Суд триває з травня 2015 року. 

Фото Зураба Аласанії

comments powered by Disqus