Лише третина аудиторії знає, що в Україні є суспільне мовлення – дослідження
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Лише третина аудиторії знає, що в Україні є суспільне мовлення – дослідження
Дві третини аудиторії української аудиторії (68%) підкреслюють важливість існування суспільних ЗМІ і чверть аудиторії (24%) не зацікавлені у розвитку суспільного мовлення.
Таких висновків дійшли у результаті кількісного дослідження «Індекс медіаграмотності української аудиторії», яке ГО «Детектор медіа» презентувала в «Укрінформі» 29 березня. Кількісне дослідження «Індекс медіаграмотності українців» здійснене дослідницькою агенцією «Info Sapiens», звіт склала кандидатка соціологічних наук, доцентка, старша наукова співробітниця Інституту соціології НАН України Марта Наумова.
Кількісне дослідження відбулось методом інтерв'ю обличчя-до-обличчя за допомогою планшета за стандартизованим опитувальником (CAPI). Обсяг вибірки склав 2000 респондентів – доросле населення України (18+). Польовий етап виконали Info Sapiens та ТОВ «Смарт дата сервіс» з 23.12.20 по 10.01.21.
Під час презентації результатів дослідження Марта Наумова розповіла, що 68% вважають, що суспільні медіа працюють в інтересах усього суспільства, а не власника (32%); висвітлюють теми, які не цікавлять комерційні ЗМІ, – суспільні проблеми, культуру, науку (19%); крім того суспільні медіа не зацікавлені в маніпуляціях (17%).
У той же час 24% аудиторії не зацікавлені в розвитку суспільного мовлення. На їхню думку, медіа не може бути незалежним (19%) і суспільні ЗМІ програють комерційним у якості та професійності (5%).
Згідно з результатами дослідження, лише 21% знає, що «UA: Перший» – це канал суспільного телебачення. Третина аудиторії (35%) знає, шо в Україні є суспільні ЗМІ: 31% – упевнені, що їх нема, а 35% не змогли однозначно відповісти на це питання.
Серед тих, хто проінформований про існування Суспільного мовлення в Україні (34% від уієї аудиторії), серед суспільних телеканалів найчастіше згадується «UA: Перший» (73%). «UA: Культуру» назвали 41%.
Завантажити дослідження можна тут. Аналітичний звіт за результатами комплексного дослідження опублікований на сайті «Детектор медіа».
Для збільшення зображення клікніть на нього