Канал «UA: Культура» покаже сучасний театральний перформанс за мотивами «Весна священна» Стравінського

Телеверсію першої урбаністичної інтерпретації класичного балету покажуть о 21: 25, йдеться  на фейсбук-сторінці каналу «UA: Культура».

Перформанс створений театром Low Air Urban Dance Theatre (Литва). Його вперше показали в Україні на цьогорічному фестивалі мистецтв Startup Гогольfest у Маріуполі, де і зафільмували.

Ігор Стравинський – композитор і диригент українського козацького походження. У 1913 році в Театрі Єлисейських полів у Парижі відбулась прем’єра його балету «Весна священна» – визначної культурної події світового масштабу про «світле воскресіння природи, яка відроджується до нового життя». В основу балету ліг язичницький обряд – молода дівчина в оточенні старців танцює до повного знесилля, щоб пробудити весну, і помирає.

Століття потому Low Air Urban Dance Theatre перенесла балет  у конекст урбан-хореографії, останніх можливостей аудіо- та відеотехнологій. Характерною рисою перформансу є хореографічний ритм змін: швидкий перехід від однієї танцювальної техніки до іншої, від дуже активного сучасного танцю до вуличного ф‘южену. Музика Стравинського стала найміцнішим та найсильнішим фундаментом шоу, описали на Гогольfestі.

Нагадаємо, 30 квітня у Міжнародний день джазу у Будинку звукозапису проходив 12-годинний музичний марафон, який наживо транслював канал «UA: Культура».

Фото: сайт Гогольfestу

comments powered by Disqus