Google посилює наступ на контент-ферми і копіпейстерів

Пошуковий сервіс компанії Google продовжує боротися за підвищення якості результатів пошуку. Сьогодні компанія оголосила в офіційному блозі про суттєві зміни в алгоритмі роботи пошукової системи, мета яких – відсіяти низькоякісний чи скопійований контент.

Кращі результати пошукової видачі будуть забезпечені шляхом зменшення впливу на рейтинг сайтів контенту, виробленого контент-фермами– сайтами, які продукують масові тексти, оптимізовані під пошукові сервери (більше про це явище читайте тут), а також скопійованого оригінального контенту, повідомляє Mashable У компанії не пояснюють деталі змін, одначе відомо, що вони вплинуть на 11,8% пошукових запитів – спершу лише на американському ринку. Також у Google повідомляють, що модернізація алгоритму пошуку вплине на рейтинг багатьох сайтів.

«Модернізація має на меті знизити рейтинг низькоякісних сайтів, вміст яких не має цінності для користувачів, або тих, що копіюють контент із інших сайтів, або просто незручних у користуванні. Водночас рейтинг якісних сайтів, які мають власний оригінальний контент, зросте. Піднімуться в рейтингу сайти, які містять результати досліджень, важливі звіти, детальну аналітику тощо», - йдеться у блозі. Останнім часом Google критикують за те, що на результати пошуку та рейтинг сайтів помітно впливає діяльність так званих чорних оптимізаторів та контент, що поширюється контент-фермами.

Раніше у Google розробили додаток до браузера Chrome, який усуває контент небажаних сайтів із результатів пошуку. Додаток Personal Blocklist extension дозволяє користувачеві створити власний чорний список сайтів і редагувати його у разі потреби.

«Медіаграмотність»

comments powered by Disqus