3% українців вважають, що власником «UА:Першого» є Петро Порошенко

43% учасників опитування вважають, що «UА:Перший» – державний канал, 19% – що він має приватного власника, 1% – що канал належить громадськості, 37% не знають відповіді. Приналежність «Громадського ТБ» також не зрозуміла українцям: 35% думають, що він належить громаді, 27% – приватному власнику, а 34% не можуть відповісти. 

Майже ніхто з тих, хто вважає «UА:Перший» та «Громадське ТБ» приватними телеканалами, не має уявлення, кому вони належать.

Київський міжнародний інститут соціології на замовлення ГО «Телекритика» провів соціологічне опитування «Ставлення населення до ЗМІ, пропаганди та медіареформ в період конфлікту». Опитування проводилося з 20 травня по 2 червня. Вибірка дослідження – повнолітнє неінституційне населення України, за винятком окупованого Криму. Території «ДНР» та «ЛНР» також охоплені опитуванням, проте через об’єктивну неможливість забезпечити випадковий відбір населених пунктів у межах цих районів інтерв’юери працювали у декількох доступних та порівняно безпечних містах. Таким чином дані з «ДНР/ЛНР» не є строго репрезентативними. Усього протягом польового етапу було опитано 2022 респонденти методом особистого інтерв’ю, без непідконтрольних територій обсяг вибірки складає 1894 респонденти. Максимальна похибка вибірки 3.45%.  

Презентація дослідження відбулася 30 червня. 

comments powered by Disqus