Набув чинності закон про усунення колізії у створенні наглядової ради Суспільного мовника
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Набув чинності закон про усунення колізії у створенні наглядової ради Суспільного мовника
12 лютого набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». 11 лютого його опубліковано у газеті «Голос України».
Про це йдеться на сайті Національної ради
Засідання Нацради, де планують оновити склад наглядового органу Суспільного мовника, відбудеться 12 лютого.
Закон усуває колізію в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради НСТУ депутатськими фракціями та групами.
Його положеннями передбачено, що в разі дострокового припинення повноважень члена наглядової ради НСТУ, обраного від депутатської фракції чи групи, така фракція чи група, якщо вона не розформована, ухвалює рішення про делегування нового члена наглядової ради на строк, що залишився до закінчення повноважень члена наглядової ради, який достроково припинив роботу.
Закон уточнює, що депутатські фракції чи групи не можуть обирати членів наглядової ради НСТУ, якщо до проведення виборів нового складу Верховної Ради України залишилось менше ніж 180 днів.
Відповідно до частини другої розділу ІІ «Прикінцеві і перехідні положення» визначено, що строк повноважень членів Наглядової ради НСТУ, обраних депутатськими фракціями і групами Верховної Ради України восьмого скликання, закінчується в день затвердження Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення нового складу Наглядової ради НСТУ з обраними членами від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України дев’ятого скликання.
Таким чином, зі складу наглядового органу будуть виведені двоє членів, які були обрані від тепер уже розформованих партій і груп парламенту попереднього скликання, повідомляють на сайті Нацради з питань телебачення і радіомовлення.
Відповідно до оновлених норм збільшується строк повноважень членів наглядової ради НСТУ, він становить п’ять років із моменту офіційного оприлюднення відповідного рішення Національною радою.