Зураб Аласанія не збирається йти на конкурс голови правління Суспільного

Зураб Аласанія не збирається йти на конкурс голови правління Суспільного

13:30,
5 Серпня 2020
3753

Зураб Аласанія не збирається йти на конкурс голови правління Суспільного

13:30,
5 Серпня 2020
3753
Зураб Аласанія не збирається йти на конкурс голови правління Суспільного
Зураб Аласанія не збирається йти на конкурс голови правління Суспільного
Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України сказав, що не буде подаватися повторно на конкурс очільника Суспільного, який має відбутися у 2021 році.

Про це він сказав у подкасті «Культури всього», який створюється за підтримки Українського культурного фонду.

«Я не збираюсь йти на вибори голови правління наступного року», – сказав він і додав, що це на 99%. 

За його словами, він має право ще раз подаватися і в разі перемоги на конкурсі очолювати компанію, але вважає, що уже достатньо зробив для Суспільного, пропрацювавши у компанії 7 років.

«Я почав з Першого Національного, три там промучився, і чотири – уже на Суспільному», – зазначив Зураб Аласанія.

Він додав, що головною подією будуть вибори наглядової ради. На його думку, немає сталої системи переобрання голови правління і наглядової ради.

Нагадаємо, наприкінці 2020 року – на початку 2021 року наглядову раду НСТУ мають перезавантажити, і уже оновлений склад обиратиме на конкурсних засадах на чотири роки голову правління НСТУ та, за його поданням, членів правління НСТУ, укладатиме з ними контракти, прийматиме рішення про дострокове припинення їхніх повноважень, обиратиме членів та голову ревізійної комісії НСТУ, прийматиме рішення про припинення їхніх повноважень.

Згідно з Законом про Суспільне телебачення та радіомовлення до наглядової ради НСТУ входять по одному представнику від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання та дев’ять членів від громадських об’єднань та асоціацій, основним видом діяльності яких є діяльність: у сфері освіти та науки; у сфері забезпечення прав національних меншин; у сфері фізичного виховання та спорту; у сфері журналістики; у правозахисній сфері; у сфері захисту інтересів дітей та молоді; у творчій сфері; у сфері місцевого самоврядування; у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

Якщо кількість членів наглядової ради НСТУ, обраних від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання, дорівнює або перевищує кількість членів, обраних від громадських об’єднань та асоціацій, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення проводить додаткову конференцію всіх громадських організацій, що взяли участь в обранні членів наглядової ради НСТУ, на якій додатково обирає членів наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій у кількості, що забезпечить їх перевищення на одну особу.

Зазначимо, що наразі у Нацраді заявили, що через карантин змушені перенести дати проведення конференцій для обрання членів наглядової ради Суспільного мовника у сферах місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту, журналістики на пізніший термін. Процедура обрання почалась на початку 2020 року. 

Фото: сайт corp.suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду