Наглядова рада НСТУ присудила відзнаку за внесок у розбудову Суспільного мовлення Мортену Енбергу

Наглядова рада НСТУ присудила відзнаку за внесок у розбудову Суспільного мовлення Мортену Енбергу

12:48,
12 Серпня 2019
2723

Наглядова рада НСТУ присудила відзнаку за внесок у розбудову Суспільного мовлення Мортену Енбергу

12:48,
12 Серпня 2019
2723
Наглядова рада НСТУ присудила відзнаку за внесок у розбудову Суспільного мовлення Мортену Енбергу
Наглядова рада НСТУ присудила відзнаку за внесок у розбудову Суспільного мовлення Мортену Енбергу
Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України запровадила відзнаку за внесок у розбудову суспільного телебачення і радіомовлення. Першому її присудили екс-голові Офісу Ради Європи Мортену Енбергу, який щойно завершив свою каденцію в Україні.

Про це йдеться у протоколі засідання наглядової ради НСТУ від 1 серпня, опублікованому на сайті «UA: Суспільне мовлення».

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський під час засідання зазначив, що Комітет з призначень і винагород рекомендував наглядовій раді затвердити проєкт Положення про відзнаку Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за внесок у розбудову суспільного телебачення і радіомовлення.

За його словами, комітет рекомендував присудити першу таку відзнаку Мортену Енбергу — екс-голові Офісу Ради Європи, який щойно завершив свою каденцію в Україні. Пан Енберг доклав багато зусиль для того, щоб в Україні з’явилося Суспільне телебачення та радіомовлення, підтримував роботу новоствореної інституції, на високому дипломатичному рівні опікувався питаннями належного фінансування НСТУ, тому комітет вбачає доцільним відзначити його роботу.

«Тетяна Лебедєва звернулася до правління з проханням передбачити у фінансових планах ПАТ «НСТУ» на 2019, 2020 роки видатки на виготовлення Відзнаки. Зураб Аласанія (голова правління НСТУ – Ред.) підтримав пропозицію щодо запровадження відзнаки», – зазначено у протоколі.

Наглядова рада вирішила на підставі п. 1 ч. 2 ст. 52 Закону України «Про акціонерні товариства» затвердити Положення про відзнаку Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за внесок у розбудову суспільного телебачення і радіомовлення. Першу відзнаку наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за внесок у розбудову суспільного телебачення і радіомовлення присудили Мортену Енбергу.

Нагадаємо, представник генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Мортен Енберг в інтерв’ю «Детектору медіа» розповів про останні три роки керівництва Офісом Ради Європи в Україні.

Як писав «Детектор медіа», Офіс Ради Європи в Україні на чолі з Мортеном Енбергом надавав експертну допомогу Україні щодо створення і реформування Суспільного мовлення.  Допомога міжнародних експертів стосувалася як написання закону та інших документів, так і відстоювання фінансування НСТУ у повному обсязі. Зокрема, у 2018-2019 роках експерти Ради Європи розробили кілька варіантів фінансування НСТУ, у квітні 2019 року Мортен Енберг та експерти Ради Європи презентували їх у Комінеті свободи слова і Бюджетному комітеті.

Ознайомитися з повним текстом нової моделі фінансування НСТУ можна тут. Один із найоптимальніших варіантів нової моделі фінансування Суспільного мовника — за рахунок ренти (збору) за користування радіочастотним ресурсом. Вона могла б забезпечити стабільність і не залежала би від волі народних депутатів та Кабінету Міністрів України. 

Фото: Олексій Темченко

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду