Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
На каналі суспільного мовлення має звучати голос народу
Водночас майже всі громадяни переконані, що суспільне мовлення потрібне. І навіть називають програми, які повинні бути в ефірі СМ. Звичайно, вчитель хоче, щоб були освітні програми, лікар – медичні, а тренер – спортивні. А ось держслужбовець вважає, що на каналі суспільного мовлення повинен звучати голос народу, бо звичайні люди зі своїми проблемами не можуть достукатися до комерційних каналів.
СМ поставило наступні запитання:
1. Що вам відомо про створення суспільного мовлення в Україні?
2. Чи потрібне, на вашу думку, суспільне мовлення? Якщо так, то які програми ви б хотіли дивитися/слухати на каналі СМ?
3. Що ви знаєте про громадське інтернет-мовлення в Україні?
На запитання відповідають: лікар Ліна Пелевіна, редактор Жанна Маркус, директор школи Алла Літкевич, банківський працівник Костянтин Самусенко, юрист Олександр Сич, тренер Ольга Лисова та державний службовець Олексій Петренко.
Ліна Пелевіна, лікар-отоларінголог:
1. Мені нічого не відомо про створення суспільного мовлення в Україні.
2. Я вважаю, що канали суспільного телебачення і радіо потрібні. Я не цікавлюсь політикою, тому вважаю, що на каналах суспільного мовлення потрібні програми про здоровий спосіб життя та про медицину. Мені як медику таких програм бракує.
3. Нічого не знаю про створення громадського інтернет-мовлення. А що такі вже є?
Жанна Маркус, редактор:
1. Відомо. що такі намагання тривають давно, а тепер його планують створити на базі (замість) державних НТКУ і ОДТРК. Взагалі, відомо все, я читала цей законопроект.
2. Навряд чи за нього хтось платитиме, а в умовах фінансування з бюджету - буде те саме ТБ. Навряд чи я його дивитимуся, я взагалі ТБ майже не дивлюся. Дайош «Надобраніч, діти»!
3. Я ним не цікавлюся.
Алла Літкевич, директор загальноосвітньої школи:
1. Мені нічого не відомо про створення суспільного мовлення в Україні.
2. На мою думку, канали суспільного телебачення і радіо потрібні. Оскільки я вчитель, то вважаю, що потрібно більше освітніх та морально-етичних програм. Також думаю, що ці програми мають бути не тільки українською, а й російською чи англійською мовами. Тому що наші діти повинні бути всесторонньо обізнаними. Саме такого контенту зараз бракує на українському телебаченні. І якщо в Україні роздержавлять телебачення, радіо і пресу, то я переконана, що потрібен якийсь державний орган, який би наглядав за тим, що відбувається на телебаченні.
3. Я не знаю про створення громадського інтернет-мовлення. Очевидно, через те, що держава не може створити ефірний канал громадського мовлення, то воно почало зароджуватися в інтернеті.
Самусенко Костянтин, банківський працівник:
1. Про створення суспільного мовлення мені відомо, що таке мовлення пропонується створити, як альтернативу комерційним каналам для задоволення потреб суспільства у некомерційних програмах інформаційного, пізнавального характеру.
2. Ні, не потрібно. Вже є державний канал УТ-1.
3. Про громадське інтернет-мовлення мені невідомого нічого. Відомо про деякі канали на ютуб))
Олександр Сич, юрисконсульт:
1. Нічого ((
2. Так, звичайно. Хотілось би перш за все бачити якісні програми - як розважального характеру, так і серйозні програми із юридично-правовим акцентом, на кшталт телепрограм виробництва BBC.
3. На жаль, нічого.
Ольга Лисова, тренер:
1. Мені нічого не відомо про створення суспільного мовлення в Україні.
2. Звичайно, потрібне. Думаю, треба більше програм для дітей і підлітків, особливо спортивних і про здоровий спосіб життя. Кожна дитина повинна вибрати для себе хоча б один вид спорту і займатися ним, якщо не професійно, то хоча б як хобі.
3. Ні, про створення громадського інтернет-мовлення мені також нічого не відомо. Я взагалі виступаю за те, щоб діти менше сиділи в інтернеті чи перед телевізором, а більше займалися спортом.
Олексій Петренко, держслужбовець:
1. Я трохи чув, що мають створити канали суспільного мовлення, але знаю про це дуже мало.
2. Так потрібне. Вважаю, що на такому каналі повинно бути більше думок громадян. Люди не можуть достукатися до комерційних телеканалів, щоб висловити свою точку зору або розповісти про свої проблеми. До центральних органів влади надходять тисячі листів, це означає, що місцева влада недопрацьовує. Тому якщо на каналі суспільного мовлення буде «живий мікрофон», встановлений на площі, до якого б підходили люди і висловлювали свої думки.
3. Наразі, нічого не знаю про громадське інтернет-мовлення в Україні.