Зураб Аласанія працюватиме головою правління НСТУ ще два тижні – Тетяна Лебедєва

Зураб Аласанія працюватиме головою правління НСТУ ще два тижні – Тетяна Лебедєва

18:54,
31 Січня 2019
5146

Зураб Аласанія працюватиме головою правління НСТУ ще два тижні – Тетяна Лебедєва

18:54,
31 Січня 2019
5146
Зураб Аласанія працюватиме головою правління НСТУ ще два тижні – Тетяна Лебедєва
Зураб Аласанія працюватиме головою правління НСТУ ще два тижні – Тетяна Лебедєва
Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, з яким наглядова рада НСТУ достроково розриває контракт, працюватиме головою правління Суспільного ще два тижні, після чого наглядова рада призначить тимчасово виконуючого обов’язки голови правління. Про це «Детектору медіа» повідомила голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва.

Тетяна Лебедєва додала, що наглядова рада буде готувати оголошення позастрокового конкурсу на посаду голови правління Суспільного. Для цього потрібно створити комісію, розробити умови конкурсу, проголосувати за оголошення конкурсу тощо.

Голова наглядової ради пояснила, що розірвання контракту із Зурабом Аласанією не стосується членів правління НСТУ та решти його команди. Те, чи вони залишаться в компанії, – їхній вибір.

За словами пані Лебедєвої, питання дострокового розірвання контракту із Зурабом Аласанією неодноразово піднімалося членами наглядової ради, але раніше його не ставили в порядок денний.

«Сьогодні питання про розірвання контакту було розглянуто, оскільки на засіданні мали почути аргументи усіх членів наглядової ради. Рішення приймали з дотриманням усіх процедур, таємним голосуванням. Із 12 присутніх 9 людей проголосували за недовіру голові правління», – сказала вона.

Пані Лебедєва додала, що детальніше про те, що відбувалося на засіданні перед таємним голосуванням, можна буде дізнатися з опублікованих протоколів на сайті «UA: Суспільне мовлення».

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський сказав «Детектору медіа», що повне рішення наглядової ради з підставами для розірвання контракту буде оприлюднено в протоколі засідання протягом 5 днів на сайті суспільного мовника, оскільки питання озвучувалося з голосу.

За даними джерел «Детектора медіа», ініціатором цього питання був член наглядової ради В'ячеслав Козак.

«Наглядова рада мала повноваження приймати таке рішення. Історія конфлікту між Зурабом Аласанією та деякими членами наглядової ради давня і виливалася в публічну площину. Від голови наглядової ради неодноразово вимагали включити в порядок денний питання звільнення голови правління і поставити це на голосування», - розповів пан Міський.

За словами Вадима Міського, під час таємного голосування було 9 голосів за розірвання контракту і 3 проти. На думку секретаря наглядової ради, навіть якби були присутні всі 16 членів наглядової ради, 9 голосів було б достатньо для ухвалення рішення.

Заступниця голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа уточнила «Детектору медіа», що 31 січня наглядова рада також вирішила призначити члена правління Миколу Чернотицького тимчасово виконуючим обов’язки голови правління.

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада НСТУ вирішила достроково відсторонити Зураба Аласанію з посади голови правління Суспільного мовлення.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду