Суспільне на вибори планує запустити дебати і пост-шоу, політичне ток-шоу
Суспільне на вибори планує запустити дебати і пост-шоу, політичне ток-шоу
Наглядова рада на черговому засіданні, що відбулося 20 грудня 2018 року, розглянула питання «Про особливості суспільно-політичного мовлення у виборчий період». Зокрема членів Наглядової ради цікавило питання, чи готує правління спеціальні проекти до виборів.
За словами голови правління ПАТ «НСТУ» Зураба Аласанії, і на центральних, і на регіональних каналах Суспільного з’являться нові проекти. А саме: на «UA:Першому» – «Дебати» + пост-шоу; політичне ток-шоу; на філіях – регіональні дебати.
Формат годинної програми «Дебати» передбачає дебати «один на один», а також складатиметься з чотирьох блоків питань, за які відповідає президент: національна безпека, зовнішня політика, законодавча ініціатива, запитання-відповіді.
45-хвилинне пост-шоу – це обговорення дебатів в прямому ефірі по їх завершенню. На програму запрошуватимуть гостей – авторитетних, незаангажованих експертів, представників виборчих штабів, лідерів суспільної думки; передбачаються включення з регіонів.
Планується також щотижневе півторагодинне політичне ток-шоу з аудиторією та політиками в період між виборами, теж з включеннями з регіонів.
Виходитимуть, як і раніше, ще низка суспільно-політичних програм: «Тема дня», «Світло», «Складна розмова», «Пообіді шоу», спецефіри.
«Регіональні дебати», які плануються в ефірі регіональних філій, різнитимуться від дебатів на «UA: Першому» і за форматом, і за тематикою. Це будуть дебати за правилами, з двома спікерами та модератором, на регіональну тематику (хронометраж 52 хв.).
Крім того, на філіях виходитимуть «старі» програми «Звіти наживо», «Виборчий округ», «Дебати на вимогу».
Низка програм робитимуться у співпраці з новинами та радіо.
Наглядова рада доручила правлінню підготувати і подати план висвітлення президентських і парламентських виборів, план створення власного підрозділу журналістських розслідувань і подбати про ефективну модель співпраці з сурдоперекладачами для забезпечення перекладу всього інформаційного і загальнополітичного контенту на мову жестів.
Нагадаємо, ввечері 19 грудня 2018 року програми розслідувань «Наші гроші» та «Схеми», які виходять в ефірі «UA:Першого», зробили заяву про те, що Наглядова рада НСТУ 20 грудня начебто може прийняти рішення про розірвання Суспільним угод з проектами, які виробляються сторонніми продакшнами. Зокрема, це начебто стосується програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші з Денисом Бігусом» і проекту «Схеми». Відповідні заяви опублікували на офіційних сторінках у Facebook Bihus.info та головна редакторка програми «Схеми» Наталка Седлецька. Секретар Наглядової ради Вадим Міський пояснив, що Наглядова рада не має повноважень «знімати з ефіру» конкретну програму, чи розривати договір з її виробником — це господарська діяльність, яка повністю в руках правління.
На засіданні членам Наглядової ради так і не вдалося з’ясувати, хто і з якою метою поширив недостовірну інформацію щодо можливого закриття розслідувальних проектів. Денис Бігус не відповів на запитання, звідки у них з’явилася така інформацію.
Додамо, що у серпні 2017 року голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія сказав, що на Суспільному мовнику планують створити власний департамент журналістських розслідувань.
Про те, що суспільно-політичне мовлення має вироблятися силами ПАТ «НСТУ» записано в «Основних напрямах діяльності на 2017 рік».