Конкурсна комісія до наглядової ради GPB: політичні сили намагаються контролювати СМ

13:59,
2 Січня 2014
1755

Конкурсна комісія до наглядової ради GPB: політичні сили намагаються контролювати СМ

13:59,
2 Січня 2014
1755
Конкурсна комісія до наглядової ради GPB: політичні сили намагаються контролювати СМ
Парламентська комісія з відбору кандидатів у члени наглядової ради суспільного мовника Грузії GPB розповсюдила заяву, в якій ідеться про рішення парламенту затвердити тільки трьох кандидатів замість дев'яти – Марину Мусхелішвілі, Кетеван Мсхіладзе і Нателу Сахокія.

Повний текст цієї заяви:

«Члени парламентської конкурсної комісії з відбору наглядової ради Громадського мовника – кандидатів у піклувальники – Іа Антадзе, Ніно Бекішвілі, Звіад Девдаріані, Натіа Капанадзе, Натіа Купрашвілі, Арнольд Степанян, Звіад Корідзе, Заза Шатірішвілі і Тамаз Джологуа – вважаємо, що штучним порушенням процесу обрання членів опікунської ради Громадського мовника підтверджується, що політичні сили знову намагаються контролювати Громадський мовник.

Підкреслено заявляємо, що більшості нашої конкурсної комісії не відомо, хто (Народний захисник, Верховна рада Аджарії, парламентська більшість, інші депутати) назвав нас як членів конкурсної комісії, і ми протягом всього цього процесу не намагалися з'ясувати зазначений факт, оскільки вважаємо, що відповідальні перед суспільством і не провадимо інтереси якої політичної сили.

Протягом 10 днів ми змогли ретельно вивчити представлені 68-ма кандидатами матеріали, запланувати відкриті засідання для співбесід, максимально надати суспільству повну і детальну інформацію про події процесу, щоб кожен наш громадянин був учасником цього демократичного і безпрецедентного відбору, а члени парламенту Грузії підготувалися, щоб зробити гідний вибір.

Процес відбору був абсолютно прозорим, і ми не можемо погодитися з висловленою «більшістю» думкою, нібито критерії відбору не були їм зрозумілі, оскільки вони самі затвердили положення про комісії.

Ще більш незрозумілим для нас є пояснення «більшості», нібито два кандидати будуть названі в наступних турах – з 25, 26 і 27 статей Закону Грузії «Про мовлення» абсолютно однозначно випливає, що наступний тур призначається тільки в тому випадку, якщо на пленарному засіданні не вдасться відібрати кількох із представлених 9 членів, і парламент зобов'язаний заново відібрати кандидата знову ж з існуючого списку. Пояснення закону є точним і ясним: якщо парламенту не будуть представлені на засіданні 9 членів, то процес слід вважати зірваним, і необхідно буде оголосити новий конкурс.

Звертаємося до голови парламенту Грузії, пана Давида Усупашвілі, щоб він негайно провів зустрічі з членами парламенту Грузії і забезпечив завершення процесу.

Звертаємося до членів парламенту Грузії і нагадуємо їм, що вони підтримали законодавчі зміни та затвердження складу конкурсної комісії. Відбір відповідної кількості членів опікунської ради – це покладений на них законом обов'язок, і для грузинської демократії важливо, щоб кожен парламентарій подбав про вихід зі штучно створеного глухого кута.

Вважаємо, що ми представили вам список, що складається з 27-ми вільних від політичного впливу професійних людей, і в якості виходу з існуючого положення нам представляється необхідним, незважаючи на порушення встановлених термінів, у найближчі дні відібрати з представленого списку 9 кандидатів і завершити розпочатий демократичний процес в максимально короткий час. Цим коаліція «Грузинська мрія» доведе, що є дійсно єдиною командою, а в решти поза парламентської більшості депутатів буде можливість сприяти стійкості медіа в країні.

Кожен з нас готовий провести відкриті зустрічі з парламентаріями Грузії, а в разі необхідності представити додаткову і детальну інформацію про концепції та біографію кожного депутата».

Джерело: Грузія Online

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
polittech.org (на фото: засновник ГМ Б. Іванішвілі)
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду