У Відні Зураб Аласанія розповів про політичний тиск на Суспільне
У Відні Зураб Аласанія розповів про політичний тиск на Суспільне
Він розповів, як відбувається перетворення державної телекомпанії в суспільний мовник, та з якими труднощами й викликами зіткнулася команда Суспільного в процесі реформи. Про це повідомила прес-служба НСТУ.
«Українські політики не бажають мати в країні незалежний мовник. Більшість із них є олігархами, й хочуть говорити те, що їм потрібно, чи те, що їм подобається. Вони хочуть, щоб телебачення висвітлювало події під вигідним для них кутом. Окрім цього, деякі політики є фактичними власниками медіахолдингів, що створює конфлікт інтересів», – пояснив Зураб Аласанія.
Голова правління НСТУ зазначив, що станом на сьогодні НСТУ виділили тільки 50% від гарантованої законом суми. Таке критичне недофінансування ставить під загрозу не лише процес реформування мовника, а й усю діяльність компанії.
«Ситуацію з недофінансуванням компанія змушена трактувати як спробу політичного тиску на незалежне суспільне мовлення, що є неприйнятними у демократичному суспільстві», – наголосив Зураб Аласанія.
Зазначимо, відповідно до частини третьої статті 14 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» держава повинна забезпечувати належне фінансування публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», яке передбачається окремим рядком у державному бюджеті України та становить не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, тобто в поточному році має отримати з бюджету 1,5 млрд грн. Проте, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму.
У зв'язку з цим проблема недофінансування створила перешкоди не лише розвитку суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. На всіх філіях, окрім «UA:Донбас», тимчасово майже наполовину скоротилося мовлення.
Додамо, 18 січня 2018 року Президент Петро Порошенко пообіцяв підтримати належне фінансування Суспільного мовника.
Нагадаємо, Radiodays Europe – це найбільша у світі фахова конференція, присвячена питанням європейської радіоіндустрії та тенденціям у роботі суспільних і комерційних мовників. Її мета – робити радіо кращим для слухачів. Задля цього близько 1500 спеціалістів із-понад 62 країн щорічно обмінюються професійним досвідом, здобутками й історіями успіху, обговорюють нові дослідження та бізнесмоделі в галузі.
Фото: Conor McCabe Photography Ltd.