НТКУ та філії обговорили основні моделі мультимедійного виробництва новин та застосування системи suspilne.news

НТКУ та філії обговорили основні моделі мультимедійного виробництва новин та застосування системи suspilne.news

17:18,
2 Червня 2016
3894

НТКУ та філії обговорили основні моделі мультимедійного виробництва новин та застосування системи suspilne.news

17:18,
2 Червня 2016
3894
НТКУ та філії обговорили основні моделі мультимедійного виробництва новин та застосування системи suspilne.news
НТКУ та філії обговорили основні моделі мультимедійного виробництва новин та застосування системи suspilne.news
Про спільну роботу в об’єднаній Національній суспільній телерадіокомпанії України, побудову комунікації між регіональними філіями, систему обміну контентом suspilne.news та мультимедійне виробництво новин говорили під час дводенного семінару «Інтеграція регіональних телерадіокомпаній в систему суспільного мовлення України».

Зустріч відбувалася для обговорення моделей спільного виробництва новин із регіональними телерадіокомпаніями, оскільки інформаційний контент має стати візиткою українського суспільного мовника. Про це йдеться на сайті «UA: Перший».

Експерт Ради Європи, ексдиректо ЄМС Бйорн Еріхсен у своїй доповіді зосередився на важливості налагодження єдиної системи створення та розміщення новин на різних платформах. Бйорн Еріхсен уже тривалий час співпрацює з командою «UΛ:Перший» у створенні мультимедійного ньюзруму.

«Чому ми робимо фокус на новинах? Через певні негативні і звісно ж позитивні причини теж, – розповів Бйорн Еріхсен. – Почну з негативних: майбутня НСТУ на медіаринку – велика і відносно небагата компанія, і змагатися із комерційними мовниками у створенні розважальних проектів,дорогих талант-шоу та трансляції спортивних подій просто не має шансів. Купити формати таких телевізійних проектів – дуже дорого. Не вдасться змагатися й у створенні дорогих серіалів. Але ви можете робити якісні новини. Зараз в Україні існує потреба у критичних новинах. Дійсно всесторонніх і незалежних. Комерційні телеканали підпорядковуються бізнесу й працюють у його інтересах, а український суспільний мовник – політично й фінансово незалежний, можливо, навіть надто незалежний фінансово, але це інша історія. Подолання корупції в Україні – нагальна тема, окрім війни на Сході – це тема номер один. Ваше майбутнє визначатиме здатність долати корупцію і творити справедливе суспільство. Ніде ви не знайдете демократичне суспільство без критичної й вартої довіри преси».
Як взаємодіятимуть регіональні станції?

Напередодні семінару була проведена скайп-конференція, під час якої представники регіональних філій висловили свої побажання щодо можливостей співпраці. Серед запитів було питання стандартизації (наприклад, чи мають мовники синхронізувати час виходу випусків новин), також мова йшла про можливу уніфікацію за стилем та розподіл ролей у мультимедійному виробництві.

«Наш суспільний мовник із регіональними станціями має унікальну можливість робити новини, які цікавитимуть мешканців усіх регіонів України. На першому місці для нас – інтерес глядачів, адже існує величезний запит суспільства на інформаційне мовлення, можливість бачити, як відбуваються події, порівнювати почуту й побачену інформацію в контексті», – зауважив головний продюсер інформаційного мовлення НТКУ Владислав Грузинський.

Учасники семінару обговорили спільну стратегію комунікації між «UΛ:Перший» та регіональними станціями. У форматі дискусії журналісти й редактори висловлювали своє бачення майбутньої спільної роботи над виробництвом новин.

Що таке suspilne.news?

Для співпраці центрального офісу «UΛ:Перший» та телерадіокомпаній у регіонах була розроблена система обміну контентом. Її функціонал, можливості й застосування презентували під час семінару головний технолог управління головного продюсера Дмитро Хільченко, технічний директор Юрій Бойчук та головний продюсер інформаційного мовлення НТКУ Владислав Грузинський.

«ІТ-рішення допомагають створювати контент набагато якісніше й швидше, – зауважив Дмитро Хільченко. – Якщо взяти прийнятий досвід виробництва новин, технічно потрібно 50 хвилин, щоб матеріал, який потрапляє у систему, став сюжетом. Якщо все реалізовано на базі ІТ – це займає 15 хвилин. Такий приклад ми бачили у Данії. В нашій ситуації тільки інтернет, оупенсорс і голови наших спеціалістів можуть допомогти нам змагатися із приватними телеканалами. В інакшому випадку у нас немає шансів – комерційні мовники багатші, технічно більш оснащені, завжди попереду».

Учасники зустрічі також змогли спробувати користуватися системою. Але знайомство почали із загальної презентації її можливостей.

«Система suspilne.news – лише одна з небагатьох, якими користуватимуться журналісти й редактори суспільного мовника. У нас уже зріють й інші сервіси, – наголосив Юрій Бойчук. – В ідеалі я бачу цю систему як інструмент, який закриває усі області роботи: відеоредакція, аудіоредакція, формування текстових варіантів новин, додаткова інформація у вигляді завантажень, зазначення ресурсів, додавання коментарів. Це світова тенденція – переходити працювати у веб. І тоді не має значення, де фізично перебуває людина».

Також учасники семінару обговорили основні моделі мультимедійного виробництва новин та застосування у цьому процесі системи suspilne.news, Юрій Бойчук презентував огляд ринку бюджетного обладнання для створення новинного контенту. Йшлося і про стандарти подачі інформації суспільних мовників та стратегії видачі новин на різних платформах.

Найближчим часом технічні служби регіональних мовників отримають доступ до системи обміну контентом і команди творців новин спробують нею користуватися. Для покращення співпраці заплановані й інші семінари й тренінги.

Семінар організовано за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи суспільного мовлення в Україні».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду