НТКУ програла апеляцію Euronews щодо стягнення понад 10 млн євро. ОНОВЛЕНО

НТКУ програла апеляцію Euronews щодо стягнення понад 10 млн євро. ОНОВЛЕНО

16:56,
19 Травня 2016
4491

НТКУ програла апеляцію Euronews щодо стягнення понад 10 млн євро. ОНОВЛЕНО

16:56,
19 Травня 2016
4491
НТКУ програла апеляцію Euronews щодо стягнення понад 10 млн євро. ОНОВЛЕНО
НТКУ програла апеляцію Euronews щодо стягнення понад 10 млн євро. ОНОВЛЕНО
19 травня 2016 року відбулося засідання Апеляційного суду м. Києва за позовом компанії Euronews до Національної телекомпанії України щодо стягнення з неї 10 591 224, 48 євро. НТКУ програла суд, але буде подавати касацію.

19 травня 2016 року відбулося засідання Апеляційного суду м. Києва за позовом компанії Euronews до Національної телекомпанії України щодо стягнення з неї 10 591 224, 48 євро (близько 300 млн гривень за поточним курсом) ліцензійних платежів за період лютий 2013 - лютий 2015 рр., а також зустрічного позову НТКУ до Euronews по визнанню ліцензійного договору недійсним, підписаним з порушенням чинного законодавства, що призвело до збитків державної компанії в особливо великих розмірах. Своїм рішенням суд відмовив НТКУ у визнанні договору недійсним і зобов'язав НТКУ виплатити на користь Euronews повну позовну суму, яка, фактично, відповідає двом річним бюджетам НТКУ до реформи або половині поточного річного бюджету всієї системи державного телерадіомовлення в Україні. Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомили на НТКУ.
Юрист НТКУ Олена Любченко, яка представляла НТКУ в суді, у коментарі сайту «Суспільне мовлення» зазначила: «Мені складно зараз дати оцінку цьому рішенню, тому що ми ще не бачили тексту рішення, і знаємо тільки його результативну частину, оприлюднену в суді. Крім того, один з трійки суддів заявив про окрему думку щодо даної справи, яку ми також зможемо прочитати тільки після офіційного опублікування. Звичайно ж ми будемо подавати касацію і сподіваємося, що дане рішення буде переглянуте. Також ми сподіваємося на розсудливість Euronews щодо стягнення цієї заборгованості до розгляду даної справи судами всіх інстанцій».
Таким чином НТКУ може стати банкрутом. Контролюючі та наглядові органи не звернули увагу на той факт, що менеджмент НТКУ не мав права підписувати у 2010-му році цей договір, не пройшовши правову експертизу, яка має виконуватися згідно із законом.

Таке рішення суду може завдати непоправної шкоди платоспроможності НТКУ, особливо напередодні проведення «Євробачення-2017» і великих витрат на цей захід.

У коментарі «Суспільному мовленню» генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія зазначив: «Українські суди здають українську державу. В роздріб. Сподіваюсь, наостанок. Перед нащадним, безжальним, докорінним реформуванням».

Нагадаємо, Національна телекомпанія України подала апеляцію до Апеляційного суду Києва з приводу заборгованості компанією перед Euronews на 251 млн грн.

Як зазначав у своєму інтерв’ю Олександр Харебін, суд першої інстанції НТКУ програла.

Раніше 20 квітня 2016 року відбулося чергове засідання Київського міського апеляційного суду за позовом компанії Euronews до Національної телекомпанії України, за рішенням суду в слуханнях була оголошена перерва для надання додаткових доказів сторонами.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду