Створення Суспільного мовлення – пріоритетне завдання згідно з нацпрограмою співробітництва Україна – НАТО на 2015 рік
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Створення Суспільного мовлення – пріоритетне завдання згідно з нацпрограмою співробітництва Україна – НАТО на 2015 рік
Про це йдеться на сайті глави держави.
Також серед пріоритетних – супроводження у Верховній Раді України законопроектів: про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації (реєстр. № 1123); про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів (реєстр. № 0924) та про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів) (реєстр. № 1630); вжиття заходів щодо подолання кризових явищ в інформаційній сфері та забезпечення державної підтримки засобів масової інформації відповідно до стандартів Ради Європи; вжиття заходів щодо розвитку іномовлення.
Про ці завдання йдеться у першому розділі Програми «Політичні та економічні питання», а саме в підрозділі 1.1.3. «Свобода слова».
Відповідно до цього підрозділу, неухильне дотримання принципів свободи слова, відкритості діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, недопущення цензури, невмотивованого законодавством втручання у діяльність засобів масової інформації та перешкоджання професійній діяльності журналістів є пріоритетними напрямами державної інформаційної політики.
У розділі також зазначені середньострокові цілі:
«створення належних умов функціонування суспільного мовлення, громадських телерадіоорганізацій;
реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації;
удосконалення законодавства щодо:
- захисту журналістів та посилення відповідальності за перешкоджання їхній професійній діяльності;
- забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації;
- порядку висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування засобами масової інформації, реагування органів влади на критику».
Виконання цих завдань покладене на Державний комітет телебачення і радіомовлення, Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення, Міністерство
юстиції України.