Фракція БПП вирішила підтримати законопроект про суспільне мовлення з урахуванням зауважень Томенка

Фракція БПП вирішила підтримати законопроект про суспільне мовлення з урахуванням зауважень Томенка

22:13,
1 Березня 2015
1678

Фракція БПП вирішила підтримати законопроект про суспільне мовлення з урахуванням зауважень Томенка

22:13,
1 Березня 2015
1678
Фракція БПП вирішила підтримати законопроект про суспільне мовлення з урахуванням зауважень Томенка
Фракція БПП вирішила підтримати законопроект про суспільне мовлення з урахуванням зауважень Томенка
Сьогодні, 13 січня, фракція «Блоку Петра Порошенка» ухвалила рішення підтримати законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України в редакції Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики з урахуванням принципових зауважень народного депутата Миколи Томенка.

Про це уFacebook повідомив народний депутат, член фракції БППСергій Лещенко.

За його словами, будуть враховані такі зауваження пана Томенка: Суспільне радіо буде окремою юридичною особою, у регіонах громади матимуть право створити свої регіональні суспільні мовники, буде заборона приватизації майна мовника.

«Гарні новини. Фракція БПП у вівторок вдень повторно зібралася, щоб розглянути проект закону про суспільне мовлення. В результаті дискусії фракція все-таки ухвалила рішення підтримати закон про Суспільне мовлення у редакції комітету свободи слова з врахуванням принципових зауважень Миколи Томенко. Перше зауваження - Суспільне радіо буде окремою юридичною особою. Друге - в регіонах громади матимуть право створити свої регіональні суспільні мовники. Третє - заборона приватизації майна мовника. На фракції з підтримкою закону виступили Вікторія Сюмар, Ольга Червакова, Ірина Геращенко. Велика подяка всім небайдужим! Голосувати будемо, напевно, на вечірньому засіданні», - написав депутат.

За даними джерела «Телекритики», обізнаного з переговорами учасників коаліції, фракція «Народного фронту» схиляється до того, щоб погодитись із цим компромісним варіантом, запропонованим фракцією БПП. При цьому, на думку медійних експертів, доцільно врахувати лише одну правку Миколи Томенка про заборону приватизації майна суспільного мовника.

Якщо зміни до законів щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України не будуть прийняті зараз, то найближчі півроку-рік за процедурою їх не можна буде вносити, пояснює джерело «Телекритики». Таким чином, для впровадження суспільного мовлення залишиться постановаКабінету Міністрів України про створення Національної суспільної телерадіокомпанії України у формі публічного акціонерного товариства, яка суперечить чинному закону про суспільне мовлення. А отже, впровадити суспільне мовлення буде дуже складно.

За інформацією ще одного джерела  «Телекритики», в Адміністрації Президента підтримують законопроект Комітету свободи слова та інформаційної політики.

Нагадаємо, що сьогодні, 13 січня, в другій половині дня Верховна Рада розгляне в першому читанні обидва законопроекти про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України - проект Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики № 1357 та альтернативний проект народного депутата Миколи Томенка№ 1357-1. Про це йдеться в порядку денному пленарного засідання Верховної Ради.

При цьому президентська фракція «Блоку Петра Порошенка» напередодні, 12 січня, вирішила не підтримувати законопроект № 1357 про суспільне телебачення, внесений профільним комітетом. Таке рішення обурило представників медіаспільноти, які довгий час цей закон намагалися впровадити.

Нагадаємо, 10 грудня у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №1357 «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України». Законопроект передбачає внесення низки суттєвих змін до законів «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», «Про приватизацію державного майна», «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Зокрема, ці зміни визначають юридичний статус і базу утворення Національної суспільної телерадіокомпанії України, змінюють систему фінансування НСТУ, порядок формування наглядової та редакційної рад, а також гарантують отримання ліцензій і майна. Вони мають на меті вдосконалити закон про суспільне мовлення.

Натомість народний депутат Микола Томенко 23 грудня зареєстрував альтернативний законопроект №1357-1 «Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення та радіомовлення" (щодо створення регіонального суспільного телерадіомовлення)», яким запропоновував свій варіант організаційно-правової форми НСТУ. На його думку, мають бути окремо дві юридичні особи: телебачення і радіо.

26 грудня члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендувати Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні відхилити проект Закону України № 1357-1 «Про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення» (щодо створення регіонального суспільного телерадіомовлення), внесений народним депутатом України Миколою Томенком.

26 грудня рух «Стоп цензурі!», медіагрупа Реанімаційного пакету реформ (РПР-Медіа) та низка медійних громадських організацій («Центр UA», ГО «Телекритика», Інститут масової інформації, Інститут медіа права) висловили протест проти спроб затягнути процес створення суспільного мовлення в Україні - саме так вони розцінили законопроект Миколи Томенка.

29 грудня Президент України Петро Порошенко на прес-конференції заявив, що зацікавлений у тому, щоб в Україні було суспільне мовлення і щоб воно ефективно працювало на державу, на суспільство. Він також заперечив, що в Адміністрації Президента України блокується ухвалення необхідних змін до закону про суспільне мовлення, напрацьованих медіаюристами та Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики, оскільки радник Президента з гуманітарних питань Микола Томенко зареєстрував альтернативний законопроект.

12 січня рух «Стоп цензурі!» вдруге висловив своє занепокоєння черговим сплеском протидії створенню суспільного мовлення в Україні. Таку заяву рух поширив, реагуючи на законопроект Миколи Томенка та на заяву колективу Національної радіокомпанії України щодо його небажання входити до єдиної Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ru.slovoidilo.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду