Робоча група завершила роботу над поправками до законопроекту № 1357 про суспільне мовлення

Робоча група завершила роботу над поправками до законопроекту № 1357 про суспільне мовлення

17:25,
27 Лютого 2015
1546

Робоча група завершила роботу над поправками до законопроекту № 1357 про суспільне мовлення

17:25,
27 Лютого 2015
1546
Робоча група завершила роботу над поправками до законопроекту № 1357 про суспільне мовлення
Робоча група завершила роботу над поправками до законопроекту № 1357 про суспільне мовлення
23 січня робоча група з підготовки до другого читання законопроекту № 1357 «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України» завершила роботу над поправками до законопроекту. Про це «Телекритиці» повідомили учасники робочої групи.

Як повідомляє сайт Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, члени робочої групи погодили низку змін та уточнень щодо гарантій заборони відчуження, передачі, приватизації нерухомого майна об'єктів незавершеного будівництва, а також акцій, що належать державі у статутному капіталі майбутнього публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ).

Також члени робочої групи погодилися змінити порядок формування складу наглядової ради НСТУ. Як розповів «Телекритиці» член робочої групи, юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай, вирішили, що представників від депутатських фракцій і груп буде по одному від кожної. Але якщо їхня кількість переважатиме кількість членів від громадських організацій (їх передбачено 9), тоді будуть обиратися додаткові члени наглядової ради від ГО, щоб їх було на одного більше, ніж від депутатів.

Також члени робочої групи домовилися включити до редакційної ради НСТУ представників регіональних редакційних рад, розповів пан Розкладай. У редакційній раді буде передбачено п'ять членів від наглядової ради, п'ять - від трудового колективу НСТУ і п'ять - від регіональних редакційних рад.

Зі слів Ігоря Розкладая, регіональні дирекції будуть у структурі НСТУ і не будуть виокремлюватися. Також робоча група вирішила недоцільним виокремлення телебачення і радіо з НСТУ. На думку розробників законопроекту, це технологічно неможливо, ускладнить процедуру і це потребуватиме великих коштів, яких зараз немає.

«Водночас ми намагалися максимально врахувати інтереси регіонів, збереження регіонального мовлення і редакційної свободи», - зауважив пан Розкладай.

Що стосується можливості створення органами місцевої влади регіональних громадських мовників на базі ОДТРК, як запропонував в альтернативному законопроекті № 1357-1 Микола Томенко, робоча група вирішили доповнити прикінцеві положення законопроекту № 1357 дорученням Кабінету Міністрів України протягом півроку підготувати і запропонувати зміни до законодавства щодо запровадження мовлення громад за принципами суспільного мовлення, що дозволить реформувати комунальні телерадіокомпанії.

На початку наступного тижня всі поправки, розроблені й погоджені робочою групою, будуть зареєстровані в парламенті.

Нагадаємо, 13 січня Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект № 1357«Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України», внесений 10 грудня Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики. Законопроект було проголосовано за основу, щоб до другого читання були враховані пропозиції Миколи Томенка, повідомив голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
business.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду