Уряд Канади змушує суспільний мовник до оприлюднення інформації про офшори

Нещодавно в Міжнародному консорціумі журналістів-розслідувачів (ICIJ) було оприлюднено список людей, які, за підтвердженими даними, мають офшорні рахунки. Серед них були і громадяни Канади.

CBC є єдиним канадським членом Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), що базується у Вашингтоні, який відмовився давати Оттаві список тих 450-ти канадців, які мають офшори.

Замісник міністра фінансів Канади Гейл Ши (Gail Shea) зробила офіційний запит у СВС на отримання цієї інформації , проте мовник відмовив її надати. У відповідь на це Гейл Ши зауважила, що використає усі можливі правові варіанти для того, щоб отримати список громадян, які мають офшори.

Вона зауважила, що ухилення від сплати податків є незаконним і ЗМІ зобов'язані надавати інформацію про передбачувану незаконну діяльність, у випадку, коли вона їм відома.

Представник CBC Чак Томпсон (Chuck Thompson) пояснює дії корпорації тим, що суспільний мовник не може розголошувати свої джерела або дані. Відповідно, корпорація готова захищати себе в суді, якщо це буде необхідно.

“Як і інші члени ICIJ, наш обов'язок полягає в тому, щоб розповісти історію, а не видавати її учасників", – каже він.  – "Журналістська організація, на кшталт СВС, не розкриває ані свої джерела, ні будь-які пов'язану з ними довідкову інформацію".

Джерело: Friends of Canadian Broadcasting

comments powered by Disqus