Міністерства та держкомпанії фінансуватимуть суспільне мовлення Росії

Рішення про додаткове фінансування Суспільного телебачення Росії за рахунок соціальної реклами було прийнято ще в листопаді 2012 року на нараді у голови уряду РФ. Мінкомзв'язку спільно з Мінфіном, іншими відомствами та компаніями з державною участю опрацювали це питання і з'ясували, що витрати федерального бюджету на створення, розповсюдження і тиражування соціально значущої і рекламної аудіовізуальної продукції в 2013 році складуть 4,3 млрд рублів, в 2014-му – 3, 9 млрд. Приблизно стільки держструктури планують витрачати на цей вид реклами щорічно аж до 2020 року.

Чиновник Мінкомзв'язку також уточнює: «Плюс до цього у держкомпаній і компаній з державною участю витрати на рекламу в цьому році складуть 3,7 млрд рублів. У майбутні роки – приблизно стільки ж».

Таким чином, в сумі набирається сума до 8 млрд рублів щорічно. Проте, на думку Мінфіна, суспільне телебачення Росії може розраховувати лише на 30% бюджетних видатків на соціальну рекламу. Доходи мовника будуть складатися саме з цих коштів (2,4 млрд рублів в 2013 році, по 3,8 млрд – в 2014 і 2015 роках), а також з грошей, які раніше отримувала національна телевізійна компанія «Зірка» (1,5 млрд руб щорічно), що сукупно складе 4-5 млрд рублів.

Однак у Мінфіні визнають, що створення та забезпечення роботи мовника, здатного скласти конкуренцію іншим федеральним каналам, вимагає 5-6 млрд рублів щорічно.

Джерело: Известия

comments powered by Disqus