Комітет свободи слова підтримав проект про збільшення спроможності наглядової ради НСТУ

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на останньому черговому засіданні підтримав законопроект №10298, «Про внесення змін до Закону України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення” щодо діяльності органів управління НСТУ», зареєстрований народним депутатом Вікторією Сюмар.

Нагадаємо, проект було зареєстровано в парламенті 16 травня 2019 року.

Відповідно до проекту правління Суспільного повинно створити стратегію розвитку. Цей документ затверджуватиме наглядова рада, вона ж вноситиме зміни до стратегії та контролюватиме її виконання. Підтримку діяльності ради здійснюватиме спеціальний функціональний структурний підрозділ.

Проект дещо змінює підхід до питання оплати роботи членів Наглядової ради, уточнюючи, що для винагороди діяльності її членів не можуть використовуватись кошти державного бюджету.

«Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо надання можливості членам Наглядової ради НСТУ залучати кошти для власної діяльності з позабюджетних джерел, наявності підрозділу для забезпечення діяльності наглядового органу», – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Зазнає змін одне з положень, яке передбачає припинення повноважень членів Наглядової ради. А саме – Нацрада з питань телебачення і радіомовлення зможе припинити повноваження члена ради, якщо він був відсутній на 75 % засідань протягом одного календарного року. Для порівняння, нині це можливо за умови пропуску трьох засідань за весь період каденції наглядової ради.

Крім того, проектом пропонується збільшити строк подачі до Кабінету Міністрів звіту про фінансово-господарську діяльність Суспільного на 2 місяці. Дедлайн звіту буде перенесено з 1 березня на 30 квітня.

Нагадаємо, у квітні 2019 року Тарас Аврахов вийшов із наглядової ради НСТУ.

24 жовтня 2017 року Нацрада отримала заяву від члена наглядової ради НСТУ Віталія Портникова (депутатська фракція політичної партії «Народний фронт») про складання повноважень за власним бажанням. 

Наразі у складі наглядової ради 15 осіб.

Фото: voxukraine.org

comments powered by Disqus