Фейсбук-сторінку про Суспільне мовлення перейменовано на «Детектор Суспільного мовлення»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Фейсбук-сторінку про Суспільне мовлення перейменовано на «Детектор Суспільного мовлення»
Раніше сторінка мала назву «Суспільне мовлення». Сайт теж мав таку назву, згодом оновив її на «Суспільне. Детектор медіа».
«Причиною стали зміни, які відбулися у проєкті ГО "Детектор медіа" про Суспільне мовлення та в Національній суспільній телерадіокомпанії України (НСТУ)», – пояснює команда «Детектору медіа» на Фейсбук-сторінці «Детектор Суспільного мовлення».
Варто зазначити, що сайт із назвою «Суспільне мовлення», метою якого є популяризувати ідею Суспільного в Україні та висвітлювати хід реформи, був започаткований у 2010 році. Сайт першим піднімав питання про те, як Суспільне телебачення розуміють у світі і в Україні, яким Суспільне має бути в Україні і чи бути йому взагалі.
«Ми пильно стежили за процесом перетворення державної телерадіокомпанії України в суспільну, не оминули жодного процесу реформування Суспільного мовлення, не затаїли жодного кроку людей, причетних до реформи, як хвалили, так і критикували менеджерів і журналістів компанії», – зазначають на сторінці «Детектор Суспільного мовлення».
Команда проєкту «Детектора медіа» пояснила, що у 2020 році внаслідок ребрендингу телеканал «UA: Перший» планують перейменувати на «Суспільне ТБ», НСТУ оновила корпоративний сайт із назвою «Суспільне мовлення», компанія створила новий сайт «Суспільне. Новини». Проєкт ГО «Детектор медіа» під назвою «Суспільне мовлення» і проєкти Національної суспільної телерадіокомпанії України почали все частіше плутати.
«Тож настав час змін і для нас. Ми уже не можемо використовувати стару назву «Суспільне мовлення». Ми – були і залишаємося проєктом ГО «Детектор медіа», тож відтепер шукайте нас за назвою «Детектор Суспільного мовлення», – зазначили на Фейсбук-сторінці.
Нагадаємо, проєкт «Суспільне. Детектор медіа» був започаткований у 2010 році. Основна мета проєкту – популяризувати ідею Суспільного в Україні, а також спонукати регуляторні органи у сфері медіа почути і прислухатись до громадської та експертної думки щодо суспільного мовлення, сприяти його якнайшвидшому створенню. До складу редакції проєкту входять голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова, редакторка та оглядачка сайту «Суспільне. Детектор медіа» Світлана Остапа і журналістка Ольга Жук.