Скрипіна й Грішина виключили з членів ГО «Громадське телебачення»

Скрипіна й Грішина виключили з членів ГО «Громадське телебачення»

13:59,
16 Лютого 2016
8084

Скрипіна й Грішина виключили з членів ГО «Громадське телебачення»

13:59,
16 Лютого 2016
8084
Скрипіна й Грішина виключили з членів ГО «Громадське телебачення»
Скрипіна й Грішина виключили з членів ГО «Громадське телебачення»
15 лютого громадська організація «Громадське телебачення» виключила зі своїх членів Романа Скрипіна та Сергія Грішина.

Про це повідомив Роман Скрипін на своїй сторінці у Facebook. «Офіційно - за завдання шкоди репутації організації», - уточнив він.

Голова ГО «Громадське ТБ» Наталя Гуменюк підтвердила цю інформацію «Суспільному мовленню». Вона повідомила, що загальні збори ГО «Громадське ТБ» більшістю голосів вирішили виключити Романа Скрипіна та Сергія Грішина з членів ГО з підстав, передбачених пунктом 3.11 статуту організації.

Статут ГО «Громадське ТБ» говорить про те, що члена організації може бути виключено з організації рішенням загальних зборів за поданням програмної ради з таких підстав:

- недотримання положень статуту, інших внутрішніх документів організації, а також невиконання рішень загальних зборів організації або програмної ради організації;

- вчинення дій, що суперечать статутній меті організації та/або завдають шкоду її репутації;

- виявлення невідповідності вимогам щодо членства в організації.

«Попри різноманітні запропоновані Роману Скрипіну варіанти передачі коштів Громадському, а також готовність іноземних незалежних фондів прийняти пожертви благодійників Громадського, досі гроші передані не були, так як і не була надана звітність про надходження пожертв», - додала голова «Громадського ТБ».

Пані Гуменюк уточнила, що наразі членами ГО «Громадське ТБ» є 23 людини: Зураб Аласанія, Віра Машніна, Ілля Безкоровайний, Мар’яна Почтар, Настя Станко, Роман Вінтонів, Юлія Банкова, Андрій Баштовий, Андрій Сайчук, Анна Бабінець, Анна Цигима, Богдан Кутєпов, Дмитро Гнап, Кіра Толстякова, Мустафа Найєм, Нікіта Мекензін, Олександр Назаров, Олександр Мацко, Сергій Андрушко, Соломія Боршош, Володимир Андрусенко, Яків Любчич і сама Наталя Гуменюк.

Нагадаємо, що 19 січня наглядова рада ГО «Громадське телебачення» заявила, що станом на 15 січня один із членів громадської організації Роман Скрипін не виконав вимог, висунутих йому наглядовою радою й загальними зборами ГО «Громадське телебачення». Зокрема, він не передав права на доменне ім’я hromadske.tv ГО «Громадське телебачення» та не надав звіту про надходження та використання коштів на рахунку PayPal, на який надходили благодійні внески для ГО «Громадське телебачення», не передав ГО цих коштів, а також коштів від монетизації контенту на YouTube. Ідеться про суму 150 тис. євро та 38 тис. доларів.

Перед тим, 15 січня, Роман Скрипін поширив на своїй сторінці у Facebook заяву про створення проекту «Громадське Київ» за кошти, зібрані та акумульовані за останні два роки зусиллями переважно закордонних українців з усього світу. Він також пообіцяв, що презентація проекту відбудеться в березні. У відповідь на це 16 січня ГО «Громадське телебачення», яка є творцем однойменного інтернет-телеканалу, заявила, що не має жодного стосунку до створення «Громадського Київ».

19 січня Роман Скрипін опублікував своє пояснення ситуації та пообіцяв повернути всі гроші, зазначивши, що частину з них було використано на потреби проекту. А доменне ім’я – продати.

Згодом у великому інтерв’ю «Суспільному мовленню» Наталя Гуменюк прокоментувала скандал з Романом Скрипіним і розповіла про подальші плани з розбудови ГО «Громадське телебачення».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Автор фото: Роман Пазюк
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду