Вибори на Суспільному. Хто претендує на посаду голови правління НСТУ

Вибори на Суспільному. Хто претендує на посаду голови правління НСТУ

11:52,
4 Квітня 2025
920

Вибори на Суспільному. Хто претендує на посаду голови правління НСТУ

11:52,
4 Квітня 2025
920
Вибори на Суспільному. Хто претендує на посаду голови правління НСТУ
Вибори на Суспільному. Хто претендує на посаду голови правління НСТУ
«Детектор медіа» пропонує ознайомитися з резюме шести кандидатів, які виявили бажання керувати Суспільним.

На посаду голови правління Суспільного претендують депутат Київської обласної ради, ексміністр культури та стратегічних комунікацій України, засновник компаній iPlus та Infinitas, консультант із політичного, інвестиційного та медіаспрямувань, чинний голова правління Суспільного та керівник телеканалу МТМ у Запоріжжі.

2 квітня Суспільне опублікувало резюме та програми розвитку НСТУ на 2025—2029 роки шістьох кандидатів на посаду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Напередодні Наглядова рада Суспільного провела підготовчий етап конкурсного добору на посаду голови правління Суспільного, за результатами якого до першого етапу допущено всіх шістьох претендентів, які подали заявки. Під час наступного етапу конкурсу Наглядова рада вивчить та обговорить подані кандидатами документи й програми розвитку компанії та прийматиме рішення про допущення чи недопущення претендентів до другого етапу конкурсу.

Голову правління Суспільного, відповідно до Закону України «Про суспільні медіа України», обирають на конкурсних засадах члени Наглядової ради на чотири роки. Тож читайте, хто може стати його керівником. Це резюме, які надіслали самі кандидати, трохи доповнені найбільш відомими фактами їхніх біографій.

Володимир Горковенко

Депутат Київської обласної ради від партії «Європейська солідарність», помічник народного депутата України

За фахом — журналіст (закінчив Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка). Також має диплом про вищу освіту за спеціальністю «правознавство» (закінчив Університет економіки та права КРОК).

Володимир Горковенко має 20-річний досвід роботи в журналістиці. Працював на телеканалах СТБ, «Інтер», ICTV та ТРК «Україна». 3 2014 року по травень 2019 року — завідував відділом, а згодом став керівником департаменту Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України Петра Порошенка. У травні 2019 році указом президента Петра Порошенка був призначений членом Нацради з питань телебачення та радіомовлення, за кілька тижнів президент Володимир Зеленський скасував указ Порошенка. У грудні 2019 року Верховний суд визнав протиправним і скасував наказ Зеленського про звільнення Горковенка, але членом Нацради Горковенко так і не став.

 У 2019-му обраний депутатом Київської обласної ради по округу №3. З 2023 року є помічником народного депутата України Ірини Геращенко («Європейська солідарність»).

Олександр Ткаченко

Ексміністр культури й інформаційної політики України, колишній гендиректор групи каналів «1+1 media»

За фахом — журналіст, у 1990 році закінчив факультет журналістики КНУ імені Шевченка. Має диплом Harvard Business School за програмою Business of Entertainment, Media, and Sports, також навчався в INSEAD Business School у Сінгапурі за програмою Value Creation for Owners and Directors.

Телевізійну кар’єру розпочав у 1989 році з посади редактора та ведучого щотижневої телепрограми «Молодіжна студія “Гарт”» на каналі УТ-1. Працював кореспондентом українського представництва агентства Reuters News Agency у Києві. У 1994 році став президентом продакшн-студії «Нова мова», яка випускала телепрограми «Післямова» й «Обличчя світу» (серія інтерв’ю зі світовими знаменитостями) для телеканалів УТ-1 та «Інтер». 1996—1997 — заступник генерального продюсера телеканалу «1+1». Разом з усією командою «Післямови» створив службу телевізійних новин (ТСН). 1999—2005 — генеральний директор телеканалу «Новий канал», який входив до медіахолдингу Віктора Пінчука.

1999—2005 — генеральний директор телевізійного каналу «Новий канал». Реформував програму новин «Репортер» і запросив до неї частину команди «Післямови»: Андрія ШевченкаІванну Найду, Ігоря Куляса. 2000 року канал увійшов до трійки найпопулярніших в Україні.

З січня 2000 до травня 2001 — радник премєр-міністра Ющенка на громадських засадах. 2003 року став неформальним керівником «холдингу Пінчука» (телеканали «Новий канал»«ICTV»«СТБ»). У серпні 2004 склав повноваження керівника холдингу, а в січні 2005 — залишив «Новий канал».

У 2002 році з Нового каналу звільнилися Андрій Шевченко й Ігор Куляс на знак протесту проти «темників». Восени 2002 року та 2004 року працівники Нового каналу були підписантами «Маніфесту проти цензури» й учасниками Журналістської революції. Але Олександр Ткаченко звільнився з Нового каналу лише наприкінці 2004 року, після перемоги на президентських виборах у третьому турі Віктора Ющенка.

Співвласник продакшн-компанії «Нова студія», яка найбільше відома за серіалом «Доярка з Хацапетовки» (3 частини), 2006—2011. Олександр Ткаченко — співпродюсер серіалу.

У 2005 році «Нова студія» на чолі з Олександром Ткаченком увійшла до Коаліції «Суспільне мовлення» й розробила одну з концепцій створення Суспільного телебачення (Суспільного мовлення) в Україні.

2005 року очолив правління, ставши акціонером «Одеської кіностудії», займався кінодистрибуцією та розвитком мережі кінотеатрів.

З серпня 2008 року по серпень 2019 року — генеральний директор «1+1» media group», власником якої з 2010 року є Ігор Коломойський . На цей час припала поява журналістського руху «Стоп цензурі», який виник зокрема через систематичне ігнорування державними органами влади інформаційних запитів; відкриті листи журналістів телеканалів «1+1» та СТБ проти втручання в редакційну політику, в яких наведено факти такого втручання.

20 серпня 2019 року вийшов з бізнесу у зв'язку з початком політичної діяльності та склав повноваження керівника холдингу «1+1», ставши почесним президентом «1+1» медіа».

З серпня 2019 року по червень 2020 року — народний депутат Верховної Ради IX скликання від партії «Слуга народу», голова комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

З 4 червня 2020 року по 27 липня 2023 року працював на посаді Міністра культури та інформаційної політики України.

Микола Фаєнгольд

Засновник компаній iPlus та Infinitas, колишній керівник PayTV&Digital в StarLightMedia

Закінчив Київський державний університет технологій і дизайну, також навчався в Deloitte Akademy (за програмою springbooster).

Працював керівником PayTV&Digital у StarLightMedia з 2013 по 2022 рік, де займався створенням і розвитком напряму дистрибуції телеканалів за моделлю PayTV; розвитком ринку PayTV в Україні; організацією та контролем розповсюдження сигналу телеканалів; продажем digital-реклами та спонсорства; монетизацією та створенням контенту для ютубу. До цього був комерційним директором The Marker (видання газет «Точка» та «Помічник пенсіонера»), менеджером — директором із продажів KP Media. Був заступником керівника ГО Ініціатива «Чисте небо», що займалася боротьбою з піратством.

Є засновником iPlus, що займається монетизацією телеканалів, FAST-каналів та Infinitas (дистрибуція преміального контенту та телеканалів, повний комплекс маркетингових послуг із просування телеканалів, реалізація ефективних IT-рішень для бізнесу).

Олександр Харебін

Консультант із політичного, інвестиційного та медіаспрямувань, колишній перший заступник голови Національної телекомпанії України

Має кваліфікацію магістра міжнародних економічних відносин (закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка).

З 1998 по 2009 року був власником і головним редактором у видавництві «Новий світ медіа», яке було видавцем декількох часописів про телекомунікації та цифрові пристрої. З 2001 по 2012 рік був власником і директором консалтингової компанії «Телеком консалтинг», основним напрямом діяльності якої були M&A й інвестиції в телекомунікаційну галузь України. З 2013 року входив у наглядову раду медіахолдингу і був операційним директором групи «ВЕТЕК Медіа», яка належала бізнесмену Сергію Курченку. З 2007 по 2014 працював у медіа-холдингу «Медіа інвест груп» (власник — нардеп Сергій Тарута), який був видавцем щотижневого часопису «Эксперт Украина», З 2007 по 2014 працював у медіахолдингу «Медіа інвест груп», який був видавцем щотижневого часопису «Эксперт Украина», щоденної газети «Экономические известия» та декількох глянцевих видань. Обіймав посади генерального директора видавництва, президента медіахолдингу.

З 2015 по 2017 рік працював в Національній телерадіокомпанії України на посаді першого заступника генерального директора. До сфери його обов’язків входили: координація роботи обласних філій і робота з регіонами, корпоратизація та перетворення державного телерадіомовлення в об’єднану компанію — ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», також був виконавчим співпродюсером пісенного конкурсу «Євробачення 2017».

У квітні 2019 року команда кандидата в президенти Володимира Зеленського оприлюднила список експертів, які відповідали за різні напрямки в розробці програми кандидата в президенти, серед яких був і Олександр Харебін. Однак пізніше у ток-шоу «Право на владу» на «1+1» Володимир Зеленський сказав, що Харебін потрапив у цей список випадково.

З 2019 року займається незалежним консалтингом із питань політики, інвестицій і медіа.

Микола Чернотицький

Нинішній голова правління Суспільного

Закінчив Сумський державний університет, магістр за спеціалізацією «Електронні системи», має ступінь МВА (Київська школа економіки).

Микола Чернотицький працював заступником директора ТОВ «Суми медіа сервіс», газети «В каждый дом», також був головним редактором газети «Суми і сумчани». У 2014 році став генеральним директором Сумської обласної державної телерадіокомпанії, згодом — директором філії Національної телекомпанії України «Сумська регіональна дирекція» (м. Суми).

У 2021 році Миколу Чернотицького обрали головою правління Суспільного мовника. До цього він із 2017 по 2021 роки був членом правління Суспільного, відповідальним за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток.

З 2022 року є членом виконавчої ради Європейської мовної спілки.

Юрій Юрченко

Керівник телеканалу МТМ у Запоріжжі

За освітою — інженер-технолог і фінансист (Запорізький національний технічний університет). Працював продюсером, ведучим, директором із виробництва та редактором у запорізьких медіа: телеканал «Алекс», ТОВ «ТВ-Голд», ЗДТРК, «TV5». З 2018 року працює у КП «Муніципальна телевізійна мережа», де був ведучим, заступником начальника зі стратегічних комунікацій, генеральним продюсером, нині є його керівником.

Серед особистих досягнень зазначає, що є рекордсменом «Книги рекордів України» за найдовший прямий ефір (26 годин прямого ефіру), також має медаль за особистий внесок у розвиток Запоріжжя та нагороду BigData Awards-2020, яку МТМ отримав як найкращий регіональний телеканал.

Фото: з фейсбук-сторінок Володимира Горковенка, Олександра Ткаченка, Юрія Юрченка, Миколи Чернотицького, Олександра Харебіна; фото Миколи Фаєнгольда надане StarLightMedia. Колаж Миколи Шиманського

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Кінокіт
23:49 / 04.04.2025
Ти диви якого смердючого лаптя принесло бентежними хвилями... Окстісь, отче. Суспільне - мабуть єдиний ковток повітря в проф.ТБ медійці. Гівно Старлайтів дістало за десятиріччя. Інші - не краще. Креатив закінчився на Горбунові в ролі Якубовича. Алес, приїхали.
обалденный конкурс
21:51 / 04.04.2025
Чтоб понимать про "выборы", надо зайти на страницу к Глебовицкому, где вся эта секта и прикормленные обзывают всех кроме Чернотыцкого "пида..ми" и т.д. Ужас, в стране бардак, группка сволочей захватили часть ресурса, чтоб обогащаться, и льют идиотам мантры о каком-то великом, отличном от других, уникальном "Суспильном", будто этого нет в других странах. Ладно эти, кто кормится из бюдежта, не оторвать уже 8 лет, вон Аласания, все никак не нажрется, пристроился, но подтанцовка каких-то восторженных идиотов - это нечто! Компания с долей 1,2. Т.е. это несчастье никто не видит, не читает, не смотрит, но из бюджета они выгребают огромную сумму под своих. О доверии к такому Суспильному можно говорить, вспомнив, ублюдка Лиева, который пользуясь должностью, устроили всю свою семью к корыту. Лигачева, тебе на кладбище уже прогулы ставят! Бабка никак не нарулится.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду