Телеканал «Одеса» пропонує під час ранкової програми вивчати мови нацменшин
Телеканал «Одеса» пропонує під час ранкової програми вивчати мови нацменшин
Про це повідомила прес-служба НСТУ.
«Щодня у будні з 7:00 до 9:00, у суботу з 07:00 до 08:45 та у неділю з 09:00 до 09:45 у розважальній програмі "Ранок" на телеглядачів чекає руханка з фітнес-тренером, майстерня, зустрічі з неординарними гостями, огляд соціальних мереж, а також рубрика "Слово дня", в якій глядачі разом із ведучими мають змогу вивчати ази мов національних меншин – болгарської, молдовської й гагаузької. Ведучі – Анастасія Бурмістр, Аня Терзівець, Тетяна Сільвестрова, Анастасія Робулець та Олександр Іваненко роблять кожен ефір цікавим, інтерактивним і бадьорим, заряджаючи телеглядачів на цілий день позитивними емоціями», – повідомили у компанії.
За інформацією НСТУ, рубрику «Слово дня» запустили під час ранкової програми і інші філії Суспільного, де є редакції програм мовами нацменшин, а саме на Закарпатті та Буковині. На Закарпатській філії виходять програми угорською, румунською, словацькою, німецькою, російською, ромською та русинською мовами. У складі Чернівецької філії працює лише одна редакція мовами національних меншин — румунська. Усі програми транслюються виключно румунською.
Окрім того, в Одеській філії НСТУ модернізували студії, звідки виходять основні програми компанії. Виробництво базового контенту каналу перенесено з великої студії до двох малих. Це зроблено задля ефективнішого використання приміщень, людських ресурсів та електроенергії, повідомили у НСТУ.
«Нам вдалося своїми силами, без використання коштів, змінити декорації, додати світлове обладнання та покращити картинку. Ведучі раніше працювали в поганих умовах – в студії було дуже холодно взимку, а влітку вона не провітрювалася. Саме тому ми вирішили тимчасово закрити нашу першу студію, яка, до речі, є однією з найбільших на Півдні України – майже 300 м2, але капітальний ремонт не робився в ній ще з часів заснування ТРК», – розповіла продюсерка Одеської філії НСТУ Ірина Кипоренко.
Відтепер розважальна ранкова програма «Ранок», вечірній суспільно-політичний проект «Тема дня» та випуски новин виходять із оновлених майданчиків, де також відбуваються записи програми мовами національних меншин «Рідний край».
Суспільно-політична програма «Тема дня» виходить щовечора, з понеділка по п’ятницю, о 19:20 наживо. Творці проекту намагаються максимально повно висвітлювати щоденні події. Ведучі Юлія Цух, Віталій Устименко та Оксана Піднебесна запрошують до студії експертів, політологів, економістів і громадських діячів для обговорення процесів, які відбуваються у суспільстві, їхні причини та наслідки. Вибір гостей незаангажований та незалежний від місцевих політиків і влади. «Тему дня» оновили 15 січня, і за цей час гостями ефіру стали представники громадських організацій, борці за зелені зони та доступні пляжі, журналісти-розслідувачі, які займаються темою НАБУ щодо зловживань в Одеській мерії.
Інформаційна програма «Факти» відтепер виходить 7 разів на день, починаючи з 07:30. Редакція протягом дня збирає й оновлює інформацію для висвітлення найважливіших подій, що відбуваються в Одесі та області. Згідно з моніторингом новин регіональних філій НСТУ, який проводить громадська організація «Детектор медіа», наразі в ефірі новин Одеської філії 0% матеріалів з ознаками замовності. Також експерти відзначили високий рівень достовірності поданої інформації. До редакції новин долучилися двоє коментаторів з радіо, аби зробити інформаційну службу новин конвергентною – ведучі і випускові редактори новин адаптовують контент для радіо.
«Наразі ми працюємо над інтеграцією новин в соціальні мережі та плануємо навчити кореспондентів цифровим технологіям і монтажу. Також розробляємо проект створення ньюзруму, в якому об’єднаються всі підрозділи, що виробляють новини», – відзначила шеф-редакторка новин Ірина Чорна.
У подальших планах команди Одеської філії – розробити економічну систему опалення в модернізованій студії, поставити енергозберігаюче світлове обладнання та поступово оновити техніку, зазначили у НСТУ.
Нагадаємо, 13 лютого 2018 року в Києві відбулося публічне обговорення проекту «Концепція мовлення національних меншин», який розробили член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Роман Вінтонів, відповідальний за суспільно-політичний напрямок, та менеджерка суспільно-політичного напряму Суспільного Марія Фрей. Під час заходу завідувачка редакції мовами національних меншин в Одеській філії НСТУ, авторка й ведуча гагаузької програми Надія Маленкова розповіла, що титрування програм мовами нацменшин – дуже складний процес, для якого у філії не вистачає ресурсу.
Фото: прес-служби НСТУ