НСЖУ обіцяє захищати колективи ОДТРК при трансформації у суспільне мовлення
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
НСЖУ обіцяє захищати колективи ОДТРК при трансформації у суспільне мовлення
«Ми підтримуємо ідею реформування, але маємо певні застереження. Вони стосуються, насамперед, пошуку моделі ефективного реформування. Нині є доволі механічні підходи до цього питання, які передбачають ліквідацію ОДТРК. Наш підхід – якнайширше залучення працівників ТРК з регіонів», – зазначив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.
Головний юрисконсульт, секретар НСЖУ Тетяна Котюжинська роз’яснила представникам ОДТРК юридичні нюанси запровадження суспільного мовлення та ті права, які передбачені для них законодавством.
За її словами, зміни до Закону ще будуть вноситися, адже в ньому є невідповідності з Конституцією. Тому в інтересах регіональних мовників проявляти максимальну активність, аби вплинути на цей процес. Зокрема, Законом про творчі спілки передбачено, що в процесі реорганізації їхні представники можуть входити до атестаційних комісій, що розглядатимуть формування штатів.
«У тому, що стосується звільнення працівників, набору працівників, ми можемо впливати. Тому потрібно займати активну позицію», – зазначила Тетяна Котюжинська.
Представники ОДТРК занепокоєні тим, що на місці компаній буцімто будуть створені маленькі корпункти.
«Ми своїми силами модернізували технічне оснащення, вдосконалювали. Ясно, що зараз маємо шукати нові форми роботи. І треба, щоб мешканці регіону визначали, чи приносить їм користь ОДТРК», - наголосила секретарка первинної журналістської організації Львівської ОДТРК Марія Веремчук.
Нагадаємо, керівництво НТКУ неодноразово заявляло, що ОДТРК збережуть 24-годинне мовлення. Для того, аби впливати на процес трансформації, вони можуть брати участь в Робочої групах по створенню суспільного мовлення.