Батько Андрія Парубія вимагає залишити державне телебачення та усунути  з НСТУ Зураба Аласанію (звернення)

Батько Андрія Парубія вимагає залишити державне телебачення та усунути з НСТУ Зураба Аласанію (звернення)

17:57,
10 Січня 2018
11266

Батько Андрія Парубія вимагає залишити державне телебачення та усунути з НСТУ Зураба Аласанію (звернення)

17:57,
10 Січня 2018
11266
Батько Андрія Парубія вимагає залишити державне телебачення та усунути  з НСТУ Зураба Аласанію (звернення)
Батько Андрія Парубія вимагає залишити державне телебачення та усунути  з НСТУ Зураба Аласанію (звернення)
Політик, екс-заступник голови Львівської обласної ради, батько голови Верховної Ради Андрія Парубія – Володимир Парубій вважає, що в Україні потрібно відкласти реформу Суспільного мовлення, на час війни повинно залишитися державне телебачення. Він оприлюднив звернення до Президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра України з вимогою усунути з медіапростору голову правління Національної суспільної теледіокомпанії України Зураба Аласанію.

Про це Володимир Парубій  заявив 10 січня у Львові  під час прес-конференції  «Інформаційний спротив російській пропаганді», на якій також були присутні автор і ведучий політично-історичної програми «Уроки», яка майже три роки виходила паралельно на ТРК «Львів» (Львівська філія Національної суспільної телерадіокомпанії України) та парламентському телеканалі «Рада», народний депутат Верховної Ради України I-VI скликань Ярослав Кендзьор, народний депутат України I-IV, VI скликань, шістдесятник Михайло Косів та поет, прозаїк, політв’язень, дисидент Ігор Калинець.

Володимир Парубій оприлюднив звернення Форуму громадських організацій Львівщини до Президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови Верховної Ради Андрія Парубія з вимогами повернути державне телебачення та усунути від керівництва НСТУ Зураба Аласанію з його командою. Звернення було підписане 29 грудня 2017 року.

«На час війни повинно залишитися державне телебачення. Не можна знищувати єдину шаблю, викидати її в бік і йти на ворога з голими руками. Це маразм. До честі депутатів, які відстоювали суспільне телебачення, почали розуміти, що це було хибно», – сказав під час прес-конференції Володимир Парубій.

Він ввважає, що «Суспільне мовлення – це нормальна річ у цивілізованій, мирній, європейській країні, і ми до того дійдемо. Та ми забуваємо, творивши суспільне мовлення, що йде війна, поруч потужний сусід у плані мілітарному та інформаційному».

«Ми ставимо питання вернутися назад до державного телебачення, усунути від керівництва  Аласанію та його команду, бо він блискавично насадив своїх людей і створив централізовану організацію», – додав пан Парубій.

У зверненні, яке оприлюднив пан Парубій, йдеться, що «показовою є непродумана реформа державного телебачення і радіо. Єдиний телеканал з широкою мережею регіональних філій, через які можна було б протистояти ворожій інформаційно-психологічній агресії, утверджувати засади національного державотворення, сприяти згуртованості суспільства, пропагувати європейські цінності, невчасно перетворюється на якесь ефемерне суспільне мовлення, що відразу приєднується до численного хору безпредметних критиканів. Стає ще одним важелем розбрату, творення анархії, руйнації державності».

Володимир Парубій та Форум громадських організацій Львівщини  вважають, що державне телебачення може «якнайшвидше налагодити дієвий інформаційний спротив ворожій пропаганді.

«З цією метою на час війни відновити державне телебачення. Будемо впроваджувати в інформаційному просторі європейські стандарти, коли закінчиться війна і припиниться масована маніпулятивна російська пропаганда. Необхідно усунути з медіапростору псевдоменеджера Аласанію та його команду.

Спільними зусиллями зможемо зупинити ворожий наступ всередині країни, як це зуміли зробити українські воїни на Сході. Пам’ятаймо тривожне застереження Ініціативної групи «Першого грудня», що ми всі в одному човні. Якщо він перекинеться, загинемо усі», – вважають автори звернення.

 

Приводом для написання звернення та спільної прес-конференції стала конфліктна ситуація, яка виникла між Ярославом Кендзьором, Михайлом Косівим, Володимиром Парубієм, Ігорем Калинцем та тимчасово виконуючою обов’язки менеджера філії Наталією Степановою і новообраною продюсеркою Уляною Антоник.  

26 грудня Ярослав Кендзьор із запрошеними гостями Михайлом Косівим, Володимиром Парубієм, Ігорем Калинцем та народним депутатом України Оксаною Юринець намагалися без перепусток пройти у приміщення ТРК «Львів». Пан Кендзьор майже три роки вів щотижневу політично-історичнк програму «Уроки» на ТРК «Львів», яка паралельно транслювалася на парламентському каналі «Рада». Перед тим, як записати останню в 2017-му році програму, пан Кендзьор проігнорував вимоги керівництва філії щодо подання та узгодження попереднього сценарного плану програми «Уроки»із зазначенням теми та переліком запрошених у студію гостей. Уляна Антоник розповіла, що запропонувала Ярославу Кендзьору це зробити, проте він відмовився. Натомість 26 грудня 2017 року Ярослав Кендзьор спровокував конфліктну ситуацію на прохідній Львівської філії НСТУ, втягнувши в неї запрошених гостей.

Наталія Степанова пояснила, що виготовлення програми «Уроки» відповідно до затверджених документів здійснюється структурним підрозділом Філії «ТВО прямоефірного мовлення» у межах власного виробництва; витрати щодо виробництва і трансляції програми здійснюються за рахунок бюджету ПАТ «НСТУ». За її словами, Ярослав Кендзьор є ведучим цієї програми, проте співпраця між ним та філією ніяк документально не оформлена ні трудовим договором, ні цивільно-правовою угодою.

Така поведінка менеджера та продюсера філії стала несподіванкою для Ярослава Кендзьора та гостей, які мали взяти участь в програмі «Уроки».

Михайло Косів сказав на прес-конференції, що за політичну діяльність його двічі не пропустили на поріг ТРК «Львів»: перший раз це сталося 19 серпня 1991 року і вдруге – 26 грудня минулого року.

«Справа не в особистій образі. Я без Львівського телебачення можу запросто обійтися. Але справа в тому, що це так не робиться. Не пустили не тільки нас чотирьох (Михайла Косіва, Володимира Парубія, Ярослава Кендзьора, Ігоря Калинця). На поріг Львівського телебачення не пропустили діючого народного депутата Оксану Юринець. Це не є нормальні стосунки. Якщо Суспільне телебачення хоче утверджувати принципи грубого хамства, то таке в державі існувати не може», – сказав Михайло Косів.

Ігор Калинець додав, що всі здобутки Львівського телебачення перекреслили. «Львівського телебачення як такого немає. Бодай як тут сказано було, філія якоїсь Київської телевізійної установи, ще не знаю якої, але можу собі уявити, що якщо нею керує Аласанія, то нічого доброго для українського мовлення на Львівському телебаченні не передбачається», – додав пан Калинець.

Напередодні прес-конференції Ярослав Кендзьор у себе на сторінці у Facebook написав, що Президент держави, Кабмін і Верховна Рада «зобов'язані негайно втрутитися, відкорегувати Закон, який регулює цю сферу діяльності, забезпечити обрання нового керівництва з середовища професіоналів, які люблять Україну, дбатимуть про її безпеку і під ці потреби розбудовуватимуть інформаційний простір».

Він висловив претензію «до присланих у Львів "реформаторів" у тому, що вони проявили відверту неповагу, кричуще хамство до колишнього дисидента, політв'язня, поета, лауреата державної премії ім. Т. Шевченка –  Ігора Калинця. Шістдесятника, дисидента, письменника, нардепа багатьох скликань – Михайла Косіва. Сьогоднішнього народного депутата – Оксани Юринець. Шістдесятника, громадського діяча- Володимира Парубія, і, звичайно мене, не пропустивши нас на запис підсумкової програми "Уроки"».

«Україна програє інформаційно-пропагандистську складову війни з московією. Держава втрачає останній ресурс і засоби протидії московським фейкам. Такий стан рівнозначний самогубству. Суспільне теле- і радіомовлення повинно бути. Це практика європейська. Аласанівський варіант суспільного мовлення,  – це радше, рейдерське захоплення донедавна ще так-сяк працюючих ТРК і зачистка інформаційного простору України. А це уже проблема національної безпеки!», – написав пан Кендзьор. 

Нагадаємо, на телеканалі «Львів» Львівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України закрили політично-історичну програму «Уроки» автора і ведучого, народного депутата Верховної Ради України I-VI скликань Ярослава Кендзьора. 26 грудня Ярослава Кендзьора із запрошеними гостями не пустили на Львівську філії НСТУ. На каналі вважають це спробою провокації.

Як писав сайт «Суспільного мовлення», 6 грудня правління Національної суспільної телерадіокомпанії України обрало на конкурсі менеджерів і продюсерів філій Суспільного. Продюсером Львівської філії стала Уляна Антоник.

9 грудня тимчасово виконуючою обов'язки менеджера Львівської філії НСТУ призначили Наталію Степанову, яка керуватиме телерадіокомпанією до обрання постійного менеджера. Наразі НСТУ оголосила конкурс на посаду менеджера у Львівській філії. Документи для участі в конкурсі можна подати з 12 до 25 січня 2018 року за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 42 (у письмовому вигляді) та скановані копії – на електронну скриньку konkurs@suspilne.media.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», Україна зобов'язалася створити Суспільне мовлення перед Радою Європи та в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Національна Суспільна телерадіокомпанія України почала повноцінно працювати 19 січня 2017 року. Уже на початку своєї діяльності НСТУ наразилася на своєму шляху на перешкоди з боку Кабміну та Верховної Ради України щодо недофінансування. 7 грудня Верховна Рада України ухвалила закон «Про державний бюджет України на 2018 рік» (законопроект №7000). «За» - 273 голоси. У законі на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії закладено 776 млн. грн, що вдвічі менше, ніж цього передбачає Закон «Про суспільне телебачення та радіомовлення України». У 2018 році фінансова підтримка НСТУ мала б становити 1,534 млрд грн.

Скан копії звернення сайту zik.ua

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду