Радіо «Дніпро» на 92-річчя запускає нові проекти

Радіо «Дніпро» на 92-річчя запускає нові проекти

12:43,
23 Лютого 2018
3932

Радіо «Дніпро» на 92-річчя запускає нові проекти

12:43,
23 Лютого 2018
3932
Радіо «Дніпро» на 92-річчя запускає нові проекти
Радіо «Дніпро» на 92-річчя запускає нові проекти
23 лютого 2017 року радіо «Дніпро», яке разом із телеканалом «51» входить у структуру Дніпровської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), відзначає день народження – 92 роки.

Головна продюсерка редакції Дніпровської філії НСТУ Ірина Івахненко розповіла про те, як обласне радіо змінилося останнім часом та які проекти почують слухачі найближчим часом, йдеться на сайті suspilne.media.

«Щодня в ефірі радіо Дніпро о 7:10 виходить ранкова інформаційна програма, у якій всі події дня прийдешнього, включення міст і районів області. О 12:10 – "Відкрита студія" – інтерактивна передача на важливі суспільно-політичні теми. Радійники готують до ефіру цікаві культурологічні й освітні програми "Нота Бене", "Мистецький альбом". Незабаром, щосуботи й щонеділі в ефірі звучатиме інтерактивна музична передача для молоді», – зазначила Ірина Івахненко.

Вона сказала, що нині обласне радіо охоплює територію всієї Дніпропетровщини.

«Нова ера розвитку радіо стартувала 1 серпня 2016 року, коли розпочато мовлення у FM – діапазоні на частоті 87,5 МГц у Дніпрі, 106 МГц у Нікополі, 92,4 МГц у Кривому Розі. Це 3 години 10 хвилин на добу. З травня 2017 року розпочато мовлення на каналі "Культура" на УКХ частоті 66,74 МГц у Дніпрі та 69,56 МГц у Кривому Розі. Три години на добу культурно-мистецьких передач, радіовистав, музичних передач із фонотеки радіо», – розповіла Ірина Івахненко.

За її словами, обласне радіо зібрало і зберегло записи понад 100 козацьких пісень, які отримали статус нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

На радіо «Дніпро» згадали, що перша передача тоді ще Катеринославського радіо вийшла в ефір 23 лютого 1926 року. Про це повідомила газета «Звезда» (нині «Зоря»). Перша міська радіостанція знаходилася у приміщенні облвиконкому. На другому поверсі були обладнані студія і апаратна. В ефірі звучали уривки з літературних творів, потім газетні повідомлення і новини. У студії працювали два диктори і піаніст, а трансляцію забезпечували інженер, два техніки та моторист. 

Додамо, що на сайті Дніпровської філії НСТУ велика увага приділена саме телеканалу «51». Із сайту можна перейти на онлайн-трансляцію на офіційному каналі радіо «Дніпро» на YouTube, яка розпочалася 6 лютого 2018 року. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду