«Євробачення» перетворили на політичну боротьбу – Кличко

«Євробачення» перетворили на політичну боротьбу – Кличко

17:45,
7 Вересня 2016
1789

«Євробачення» перетворили на політичну боротьбу – Кличко

17:45,
7 Вересня 2016
1789
«Євробачення» перетворили на політичну боротьбу – Кличко
«Євробачення» перетворили на політичну боротьбу – Кличко
Мер Києва Віталій Кличко вважає, що «Євробачення», культурну подію, право проводити яку виборола для України Джамала, перетворили на якусь політичну боротьбу.

Про це Віталій Кличко написав у себе на сторінці у Facebook.

«Чим далі затягують "інтригу", тим менше шансів у будь-якого міста гідно підготуватися, щоб на високому рівні провести конкурс. І дивною виглядає мовчанка оргкомітету, коли всі міста надали докладну інформацію, з цифрами –  тобто, чіткі відповіді згідно сформульованих Європейською мовною спілкою критеріїв. Так в чому полягають труднощі? Думаю, в тому, щоб чесно сказати, що керуються політичною доцільністю-недоцільністю, визначаючи місто-господаря Євробачення-2017», – зазначив Віталій Кличко.

Він пропонує не ганьбити країну і нарешті опублікувати надану містами інформацію, протоколи всіх засідань та результати голосувань оргкомітету і пояснити «пікантність» ситуації.

За його словами, «Євробачення» має проходити там, де оргкомітет вважає політично доцільним.

«Я розумію, і не раз заявляв, що Київ об'єктивно найпідготовленіше місто для проведення конкурсу. Але в ігрищах чи торгах участі не братиму. А тим, хто тут зараз спробує маніпулювати чи "тлумачити" мої слова, ще раз нагадаю: всі відповіді в документах. Їх треба просто порівняти. Звичайно, після того, як документи опублікують», – пояснив пан Кличко. 

6 вересня генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія розповів, що затягування визначення міста-господаря «Євробачення-2017» стосується не фінансів, а політики. 

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко не вперше наголошує на тому, щоб оприлюднити документи щодо відбору міста-господаря пісенного конкурсу. Раніше він зазначав, що зараз робиться все, аби столиця не стала містом-господарем, яке прийматиме пісенний конкурс. На його думку, саме Київ найбільше відповідає вимогам, які сформулювала Європейська мовна спілка (EBU). У той же час губернатор Одеської області Міхаїл Саакашвілі наголошує, що проти Одеси почалася «шалена пропаганда».

Раніше генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія зізнався, що має щиру симпатію до Одеси, яка бореться за проведення «Євробачення-2017». За його словами, Київ та Одеса у боротьбі за проведення «Євробаченн-2017» йдуть ніс у ніс. Однак у кожного з них є серйозні недоліки. Робоча група Оргкомітету уточнюватиме позиції до вересня.

Нагадаємо, заявки на проведення конкурсу подали шість українських міст – Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків і Херсон.

До фіналу конкурсу на право проведення «Євробачення-2017» вийшли три міста – Київ, Дніпро і Одеса. Інспекція, яка складалася з Оргкомітету та Європейської мовної спілки, у липні провела поїздки до Одеси, Дніпра та Києва.  

Переможця фіналу конкурсу міста-господаря «Євробачення-2017» мали оголоситиспершу 27 липня, тоді перенесли на День Незалежності. 25 серпня пан Аласанія оголосив, що потрібно почекати ще один тиждень. 

Як зазначив «Суспільному мовленню» Олександр Харебін, інспекція по містахпоказала, що до кожного з них є питання. Це і питання щодо наявності та доступності готелів, питання гарантій забезпечення безпеки, але найважливіше, це наявність і готовність арени для проведення конкурсу у визначенний термін.

Паралельно з вибором міста господаря «UΛ:Перший» і СТБ готуються до відбору учасника «Євробачення-2017» від України. Заявки можна подавати з 1 вересня. 

Як повідомляв сайт «Суспільне мовлення», Кабінет Міністрів прийняв розпорядження, згідно з яким на проведення «Євробачення-2017» передбачено виділити кошти у розмірі не менше 15 мільйонів євро.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду