Суспільне пояснило, що не буде висвітлювати Чемпіонат світу з футболу в Росії в жодному форматі
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суспільне пояснило, що не буде висвітлювати Чемпіонат світу з футболу в Росії в жодному форматі
Про відмову від трансляції у будь-якому форматі повідомили сайту «Суспільне. Детектор медіа» у прес-службі Національної суспільної телерадіокомпанії.
«Суспільне не вестиме інтернет-трансляції Чемпіонату світу з футболу-2018 у жодному форматі. На спортивній сторінці Суспільного мовника UA: Спорт у Фейсбук публікацій про змагання також не буде», – зазначили у прес-службі.
При тому 14 червня на сторінці у «UA: Спорт» у Facebook опублікувано повідомлення про те, що «о 18:00 розпочнеться матч-відкриття чемпіонату світу з футболу 2018 між збірними Росії та Саудівської Аравії».
«Чемпіонат світу з футболу 2018! День перший.
Сьогодні о 18:00 розпочнеться матч-відкриття чемпіонату світу з футболу 2018 між збірними Росії та Саудівської Аравії.
У турнірі беруть участь 32 команди, які розбиті на 8-м груп по 4 команди. Після групового етапу з кожної групи по дві команди вийде у плей-офф, де боротимуться за вихід у фінал і перемогу на ЧС.
ЧС-2018 триватиме з 14-го червня до 15 липня.
Підписуйтесь на UA: Спорт і будете в курсі усіх найважливіших подій чемпіонату світу з футболу 2018», – анонсували на платформі Суспільного мовника «UA: Спорт».
Цей анонс викликав хвилю обурення і критичних коментарів із нагадуванням про бойкот та відмову НСТУ від трансляції.
У НСТУ пояснили, що це був перший та єдиний пост про Чемпіонат світу з футболу. Пізніше повідомлення про перший день Чемпіонату видалили зі сторінки «UA: Спорт».
Як повідомляв «Детектор медіа», матчі фінальної частини Чемпіонату світу з футболу 2018 року будуть ексклюзивно показані на телеканалах «Інтер» і НТН з 14 червня по 15 липня. Права на інтернет-трансляцію залишилися в НСТУ. НСТУ розраховувала продати ці права.
Один із цих мовників – телеканал «Україна», з яким ще у 2013 році було досягнуто попередніх домовленостей про субліцензування частини прав на трансляцію ЧС-2018. Але в лютому 2018 року «Медіа Група Україна» вирішила, як і НСТУ, відмовитися від трансляції Мундіалю в Росії.
Другий мовник – комерційний телеканал, назву якого пан Аласанія не міг розголошувати (із джерел було відомо, що це «Інтер»). Переговори із цим каналом почалися ще навесні 2017 року, коли голова правління НСТУ вперше повідомив про наміри не транслювати Чемпіонат світу з футболу в Росії.
Нагадаємо, в листопаді в НСТУ повідомили, що можуть відмовитися від показу Чемпіонату світу з футболу, який проходитиме влітку в Росії, оскільки ця трансляція може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України.
1 лютого Федерація футболу України офіційно підтвердила, що не проводитиме акредитації українських журналістів для висвітлення фінальної частини ЧС-2018 у Росії. Водночас деякі українські журналісти отримали акредитацію на Чемпіонат світу 2018 року з футболу в Росії безпосередньо через ФІФА.
10 лютого голова правління НСТУ Зураб Аласанія заявив, що загальнонаціональний телеканал НСТУ «UA: Перший» відмовився транслювати Чемпіонат світу з футболу, який відбудеться влітку 2018 року в Росії та права на трансляцію якого було куплено ще у 2013 році.
«Медіа Група Україна» заявила, що вважає неможливою трансляцію на території України Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться влітку 2018 року в Росії, та хоче через суд анулювати свої попередні домовленості з НСТУщодо субліцензійних прав на трансляцію.
6 червня 2018 року Комітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики більшістю голосів підтримав проект постанови №8343 «Про недопущення трансляції в Україні заходів, що відбуватимуться на території Російської Федерації, якщо їх трансляція порушує законні права та інтереси громадян України, внесений народними депутатами України Олегом Ляшком, Олегом Березюком, Ігорем Мосійчуком тощо, яким пропонується заборонити трансляції в Україні офіційних заходів в рамках Чемпіонату світу з футболу в Росії.
Зазначимо, що станом на 14 червня 9 країн оголосили про дипломатичний бойкот Чемпіонату світу з футболу в Росії. Це Україна, Австралія, Японія, Данія, Ісландія, Велика Британія, Польща, Швеція, Фінляндія.
Причинами бойкоту стали вторгнення Росії в Україну та Сирію, отруєння у Британії російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та голодування українських політв’язнів режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка. 14 червня Олег Сенцов почався другий місяць голодування у російській колонії з вимогою звільнити всіх українців-політв’язнів Кремля.