Нацрада не погодила законопроект про мовлення громад

Нацрада не погодила законопроект про мовлення громад

15:33,
11 Липня 2016
2420

Нацрада не погодила законопроект про мовлення громад

15:33,
11 Липня 2016
2420
Нацрада не погодила законопроект про мовлення громад
Нацрада не погодила законопроект про мовлення громад
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не погодила розроблений Державним комітетом телебачення і радіомовлення законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження мовлення громад на принципах суспільного мовлення».

Відповідне рішення Нацрада ухвалила на засіданні 7 липня за результатами розгляду законопроекту.

Законопроект передбачає наділити органи місцевого самоврядування та громадські об’єднання правом засновувати громадські телерадіоорганізації, які, у свою чергу, повинні замінити комунальні телерадіоорганізації.

Нацрада звертає увагу на те, що громадські об’єднання мають право самостійно визначати територію своєї діяльності. А членами громадського об’єднання можуть бути фізичні особи, в тому числі іноземці та особи без громадянства, а також юридичні особи приватного права, без прив’язки до певної території або громади.

«За таких умов, громадські телерадіоорганізації, створені громадськими об’єднаннями, можуть не мати жодного зв’язку з територіальною громадою, інформаційні потреби якої вони повинні забезпечувати. Таким чином, представники територіальної громади будуть фактично позбавлені будь-якої можливості впливати на діяльність таких громадських телерадіоорганізацій», - йдеться в обґрунтуванні Нацради проти законопроекту.

Також заснування телерадіоорганізацій громадськими об’єднаннями має неузгодженості із законодавчими вимогами щодо структури власності телерадіоорганізації, зауважує регулятор. Адже контроль над діяльністю громадських телерадіоорганізацій можуть отримувати особи, яким закон прямо забороняє засновувати та брати участь в телерадіоорганізаціях, а саме: юридичні особи та фізичні особи – підприємці, зареєстровані в офшорних зонах, особи без громадянства, фізичні і юридичні особи, які є резидентами держави-агресора або держави-окупанта.

На думку Нацради, мовлення громад передбачає певні особливості, зокрема, у території розповсюдження, потужності передавача, засновників телерадіоорганізації, програмній концепції мовлення, наглядових органів, принципів діяльності, здійснення нагляду за діяльністю цих телерадіоорганізацій. Нацрада вважає, що ці питання слід врегулювати окремим законом про мовлення громад, а не внесенням незначних змін до закону «Про телебачення і радіомовлення».

Нагадаємо, відповідно до підписаного у квітні 2015 року закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» Кабмін мав у шестимісячний строк підготувати і подати до Верховної Ради пропозиції щодо запровадження мовлення громад на принципах суспільного мовлення.

У липні 2015 року Держкомтелерадіо розробив законопроект про запровадження мовлення громад на принципах суспільного мовлення.

Законопроект містить дві взаємовиключні речі, вважає медіаюрист Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай: перша – що ТРК можуть створюватися громадськими організаціями, друга – що вони створюються органами місцевого самоврядування. Другу норму він вважає зайвою. На думку експерта, проект можна взяти до уваги, але над ним ще треба добре попрацювати, ознайомившись із діяльністю мовлення громад закордоном.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду